سفر به کیش – پارک ها و شهربازی های کیش

پارک‌های کیش
ساحل کیش را که زیر پا بگذاریم در اطرافش پارک‌هایی می‌بینیم که هر کدام به خودی خود گویای فرهنگ و زندگانی دریانوردان و ساحل‌نشینان و اهالی فرهیخته و زحمتکش این جزیره هستند....
شهربازی هایلند کیش
هرگاه نام کیش و شهربازی با هم تلفیق می‌شود آن‌چه که به ذهن و زبان می‌آید لذت بازی‌های بی‌نظیر شهربازی سرپوشیده هایلند کیش است...
تم پارک آبی اوشن
اگر می‌خواهید تنوع بی‌نظیری از بازی‌های آبی را مشاهده کنید خیر مقدم عرض می‌کنم. به دنیای عجیب‌ غریب پارک آبی اوشن خوش آمدید...
Previous slide
Next slide

دنیای جزیره‌ی کیش آبی است. اگر به طبیعت کیش نگاه کنیم به‌وضوح می‌بینیم که همه چیز آبی است. حتی اگر هزار رنگ هم در آن باشد باز هم آبی است. چه زیر زمین، چه روی زمین و چه توی آسمان، همه و همه آبی است. البته بهتر است تصریح کنیم که خدای نکرده به رگ غیرت برخی فوتبال دوستان برنخورد و منجر نشود که سفر پرماجرای ما را با اخم ‌و تخم و ترشرویی بگذرانند؛ این آبی آن آبی نیست. منظورم این است که در این جزیره‌ی بی‌نظیر هر آنچه که می‌بینیم رنگ‌ و بوی مایه‌‌‌‌ی حیات دارد و در لا‌به‌‌لای آن زندگی جاریست. زیباست که این احساس زندگی را به‌همراه خانواده در پارک‌ها و شهربازی‌های آبی کیش تجربه کنیم. پس با گردشگران  و تور کیش باشید  :

پارک‌های کیش

ساحل کیش را که زیر پا بگذاریم در اطرافش پارک‌هایی می‌بینیم که هر کدام به خودی خود گویای فرهنگ و زندگانی دریانوردان و ساحل‌نشینان و اهالی فرهیخته و زحمتکش این جزیره هستند. نمود رسا و زیبای این فرهنگ را می‌توان در المان مندرج در پارک ساحلی ماهیگیر دید که مردی تنومند را نشان می‌دهد که در حال پرتاپ تور به سمت دریاست. در این‌جا تنها کافی است که به این نکته اشاره کنم که این المان رکورددار بزرگ‌ترین مجسمه فیگوراتیو کشور با ارتفاع 12 متر است. نگاهی به هنرنمایی خالقان این اثر در چهره و هیبت این مرد ماهیگیر خود گویای هزاران حرف است که در این بحث نمی‌گنجد.

پارک ساحلی ماهیگیر
پارک ساحلی ماهیگیر

   پارک دیگری نیز وجود دارد که به نام یکی از اسطوره‌های تاریخی ایران موسوم به میرمهنا نامگذاری شده است. در این پارک که بزرگ‌‌ترین پارک جزیره است می‌توان در ساعات مجاز به اسکله ماهیگیری رفت و از آرامش حاصل از ماهیگیری در آن‌جا لذت برد و یا یکی از زیبایی‌های حیات‌وحش که زندگی لاک‌پشت‌ها در ساحل است را مشاهده نمود. بد نیست در طی پارک‌گردیمان سری هم به پارک ساحلی مرجان بزنیم. ویژگی منحصربه‌فرد این پارک نزدیکی آن به بازار مرجان است. پس یک پیشنهاد به آقایانی که حال‌ و حوصله‌ی خرید با همسر و فرزندان خود را ندارند: می‌توانید کارت بانکی را به آن‌ها بسپارید تا سری به بازار مرجان بزنند و خودتان با آرامشی کامل در آلاچیق‌های زیبای پارک مرجان نظاره‌گر غروب آفتاب از پهنه‌ی بی‌کران دریا باشید. مطمئناً پیامک‌های بانکی حاصل از خریدهای خانمتان غروب را برایتان رمانتیک‌تر و عاشقانه‌تر می‌کند. اما اگر بر اصرار خانواده چیره شدید و حاصل مقاومتتان در مقابل خرید یک پیروزی قاطعانه و مقتدرانه را بدون عواقب بعدی در پی داشت می‌توانید به‌همراه خانواده گشتی در پارک ساحلی سیمرغ بزنید و پس از آن این پیروزی را با مشاهده‌ی مجموعه‌ی دلفیناریوم در اطراف پارک جشن بگیرید.

پارک ساحلی سیمرغ کیش
پارک ساحلی سیمرغ کیش

   اگر به دیده‌ی پارک‌نگرانه (که اختراع خود بنده است) به کیش نگاه کنیم همه جای آن محل تفریح، استراحت و اقامت است. پس ادامه پارک‌گردی در پارک شهر کیش، پارک هنگام، پارک دلفین‌ها، باغ پرندگان، پارک گذر طبیعت و گذر هنرمندان و یا مشاهده‌ی نخلستان‌های کیش را به خودتان می‌سپاریم و یا در آینده سری به آن‌ها می‌زنیم و برای ایجاد هیجان بیشتر به شهربازی می‌رویم:

شهربازی‌های کیش

خوب، زمان زمان حاکمیت بچه‌ها در خانواده است. بنا به گفته جامعه‌شناسان، دیگر دوره مردسالاری به سر آمده و زن‌سالاری نیز کمی به سر آمده و عصر، عصر فرزند سالاری است. حال حتی اگر بتوانیم  از بی‌منبعی آن‌چه که در مورد جامعه‌شناسان گفته شد و از خودساخته بودن گفته‌ی مذکور بگذریم، نمی‌توان از این سخن پرمغز مادربزرگم گذشت که «لجبازی و بهانه‌گیری کودک شاه را از تختش به پایین می‌کشد». پس در یک سفر به کیش اگر خدای ناکرده گرفتار معضل بزرگ لجبازی کودک شدید بهترین راه درمانش سرگرم کردن او در میان بازی‌های جذاب شهربازی‌های کیش است که البته برای خودتان هم جذاب و لذتبخش خواهد بود. در ادامه به دو شهربازی هیجان‌انگیز کیش سفر می‌کنیم:

   شهربازی هایلند کیش:

   هرگاه نام کیش و شهربازی با هم تلفیق می‌شود آن‌چه که به ذهن و زبان می‌آید لذت بازی‌های بی‌نظیر شهربازی سرپوشیده هایلند کیش است. مجهز‌ترین و مدرن‌ترین تکنولوژی‌هایی که دست به دست هم داده‌اند تا دنیای مجازی را برای گردشگر نسبت به دنیای واقعی لذتبخش‌تر نماید را در این شهربازی می‌توان دید. از شبیه‌سازی هواپیمای جنگی با پرخش 720 درجه گرفته تا ماشین‌سواری حرفه‌ای مجازی که سطح ابعاد را در هم شکسته و دنیای 5 بعدی را مقابلتان قرار می‌دهد. همچنین می‌توانید با جدیدترین تکنولوژی واقعیت مجازی با دوستانتان نبرد گروهی داشته باشید و یا از دیدن فیلم‌های هیجانی در سینمای هفت بعدی که پا را از ماشین‌سواری پنج بعدی نیز فراتر گذاشته لذت ببرید. اگر مدعی قدرت تمرکز بالا هستید این گوی و این میدان؛ لیزر ماز آماده است تا نشان دهید که در قدرت تمرکز چند مرده حلاجید. اگر هم به آموزش فرزندانتان اهمیت می‌دهید آن را می‌توانید در پارک دیجیتال کودکان به‌همراه سرگرمی‌های مختلف محقق سازید.

شهربازی هایلند کیش
شهربازی هایلند کیش

   تم پارک آبی اوشن:

   می‌دانم. با وجود این همه بازی هیجان‌انگیز در هایلند باز هم دلتان برای آب تنگ شد. خوب مشخص است دیگر به عشق دریا و آب بازی به کیش آمده‌اید. پس اگر می‌خواهید تنوع بی‌نظیری از بازی‌های آبی را مشاهده کنید خیر مقدم عرض می‌کنم. به دنیای عجیب‌ غریب پارک آبی اوشن خوش آمدید.

پارک آبی کیش
پارک آبی کیش

امیدوارم در پایان این سفر به «راز قلعه خورشید» نیز پی برده باشید. بازی‌های این پارک بسته به هیجان‌پذیری گردشگر در قالب رایدهای آرام (شامل رودخانه مصنوعی راشین ریور، استخر دینگو، سرسره‌های کودکانه برکو، جکوزی رابو، استخر آبان، راید کودکانه چالاب و استخر نوجوانان آبتین) و رایدهای تند (شامل تکنولوژی‌های موج‌سواری موجاب، مسابقه رالی راید، تیوپ‌سواری سه نفره آناکوندا یا دو نفره دینگل، راید گرداب، دریاچه سونامی و سرسره مارپیچ) و همچنین دو راید هولناک پیچالوب (با لذت تجربه سقوط آزاد از زیر برج خورشید) و آدرنالین، دسته‌بندی شده‌اند. جدای از این بازی‌ها این مجموعه شامل فروشگاه‌های اوشن، جزیره و پلومر یا اسپانیز می‌باشد. اگر با شنیدن این همه اسم عجیب غریب و تجربه‌ی هیجان این بازی‌های عجیب غریب‌تر  نیازمند سرو نوشیدنی یا صرف غذا شدید نمی‌توانید از نوشیدنی‌های جادویی غار جتمینا، آبمیوه‌های طبیعی کیوسک نوشاک، نوشیدنی‌های سرد کیوسک فروتیلا، نوشیدنی‌های سرد و گرم کافیسا، فست‌فود در سلف سرویس چیکو و یا از غذاهای رستوران زامبوزیمبو استفاده کنید. امیدوارم که سرتان با این اسم‌های عجیب‌ و غریب گیج نرفته باشد. من که خودم را پس از این سفر پرماجرا نیازمند استراحت در هتل‌های لوکس کیش می‌دانم.

پارک آبی اوشن
پارک آبی اوشن

صحبت نهایی سفر امروز این‌که مسافرت همیشه‌ نباید صرفاً گردشی تفریحی باشد. بلکه باید آموزش و علم را چاشنی تفریحات خود کنیم. پس کاغذ و قلم خود را آماده کنید. سفر فردا سفری علمی فرهنگی خواهد بود.

با سفرهای ما همراه باشید…

 

امتیاز دهید
شهربازی کیش

دیگر مطالب از وبلاگ گردشگران

سفرهای خوب از اینجا آغاز می شود . . .

پس از بررسی توسط کارشناس در کوتاهترین زمان با شما تماس گرفته می شود و تمامی مراحل و مشاوره و رزرو با شما هماهنگ  می شود .