ویزای تجاری ایران ( انواع ویزا ورود به ایران + شرایط جدید + ثبت درخواست روادید)

جهت دریافت اطلاعات بیشتر  درمورد شرایط ویزای توریستی ایران بر روی گزینه اطلاعات و جزئیات بیشتر کلیک کنید و جهت  انجام مراحل درخواست ویزای تجاری گزینه درخواست ویزای تجاری را نیز  انتخاب نمایید.

ویزای تجاری ایران

ویزای تجاری ایران

آیا به عنوان یک تاجر، تا به حال به سرمایه گذاری و توسعه فعالیت‌های تجاری خود در خارج از کشور فکر کرده اید؟

برای تحقق این رویا، شما نیاز به برقراری ارتباط مستقیم با شرکای تجاری خود در کشوری که خدمات متناسب با حوزه فعالیت شما را ارائه می‌دهد دارید.

به همین دلیل، مطمئن ترین و موثرترین راه برای داشتن یک سرمایه گذاری موفق در خارج از کشور، سفر و ملاقات حضوری با همتای تجاری خود است. اما همانطور که می‌دانید سفرهای خارجی نیازمند طی کردن یک سری مقدمات و فراهم آوردن مدارکی مشخص قبل از ورود به آن کشور است. اولین قدم، درخواست ویزای کشور مربوطه است. هدف شما از سفر تعیین کننده ی نوع ویزای شماست. اگر به دنبال تجارت در کشور دیگری هستید، باید برای ویزای تجاری آن کشور اقدام کنید. بر این اساس، اتباع غیرایرانی که قصد دارند برای مقاصد  بازرگانی به ایران سفر کنند، باید ویزای تجاری ایران (Entry visa) را دریافت کنند.

انواع ویزای ایران

انواع ویزا

هزینه خدمات

شرایط اخد ویزا

درخواست ویزا

ویزای توریستی یا گردشگری (Tourist Visa)

29 $

1. تکمیل اطلاعات برای درخواست ویزا
2. انجام مصاحبه احتمالی در کنسولگری

دکمه درخواست ویزا و لینک به قسمت درخواست ویزا در سایت

ویزای تجاری (Business Visa)

85 $

دریافت دعوت نامه از ارگان یا شرکت های درخواست کننده

دکمه درخواست ویزا و لینک به قسمت درخواست ویزا در سایت

ویزای درمانی (Medical Visa)

100 $

پذیرش از نوع درمانی از مراکز درمانی مشخص شده و معتبر

دکمه درخواست ویزا و لینک به قسمت درخواست ویزا در سایت

ویزای زیارتی (Plagiarism Visa)

29 $

تکمیل اطلاعات برای درخواست ویزا 1.
2. انجام مصاحبه احتمالی در کنسولگری

دکمه درخواست ویزا و لینک به قسمت درخواست ویزا در سایت

دریافت این نوع ویزا از طریق یک شرکت معتبر در ایران امکان پذیر است. در واقع، آن دسته از شرکت‌هایی که با شرکای خارجی خود در ارتباط هستند، باید از مراحل اخذ ویزای تجاری ایران برای مهمانان خارجی خود به طور کامل مطلع باشند برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی گردشگران شهر راز ارتباط برقرار کنید.

 

مراحل اخذ ویزای تجاری

درخواست ویزای تجاری ایران باید توسط یک شرکت تجاری معتبر به عنوان میزبان که بتواند برای همتای  خارجی خود دعوت نامه ارسال کند انجام شود. در واقع متقاضی دریافت این نوع ویزا باید با یک کمپانی قابل اعتماد در ایران که دارای نام، آدرس، شماره تماس و شماره ثبت است ارتباط برقرار کند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع دیگر ویزاها نظیر درمانی، توریستی و … و همچنین رزرو بلیط هواپیما و تورهای داخلی و خارجی روی نام مورد نظر کلیک کنید.

چه افرادی می‌توانند ویزای تجاری بگیرند؟

  بر اساس فهرستی که وزارت امور خارجه ایران منتشر کرده است، این افراد می توانند برای ویزای تجاری اقدام کنند:

 • اعضای هیئت علمی و پژوهشگران در حوزه‌های مختلف آموزش و فرهنگ
 • واسطه‌های حمل و نقل کالا و مسافر
 • مقامات، اعضای سیاسی و اقتصادی، تیم‌های هنری و ورزشی، سازمان‌های بین المللی و متخصصان
 • تجار و کارشناسان شناخته شده بین المللی
 • کارمندان و شرکت‌های وابسته به سازمان ملل متحد
 • بستگان اتباع خارجی مقیم ایران

برای کسب اطلاعات بیشتر و شرایط دریافت ویزا از همین قسمت کلیک و تعمل بفرمایید تا کارشناسان بخش اخذ ویزا آژانس مسافرتی گردشگران شهر راز با شما در تماس باشند.

 مدارک لازم جهت دریافت ویزای تجاری ایران

درخواست برای Entry visa  (ویزای تجاری ایران) و نیازمند فراهم آوردن مدارک خاصی است.. مدارکی که هر یک از طرفین متقاضی دریافت ویزا (مسافر خارجی و شرکت میزبان) باید آماده و ارائه دهند به شرح زیر است:

پاسپورت:

پاسپورت متقاضی باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. مسافرباید اسکن رنگی پاسپورت خود را تهیه و به مدارک پیوست کند. توجه داشته باشید که این اسکن باید به گونه ای باشد که تمام نوشته های روی آن کاملا واضح و بدون هیچ گونه لک و یا خط خوردگی باشد.

عکس:

دو قطعه عکس پرسنلی رنگی در اندازه های 3*4 سانتیمتر با پس زمینه ی سفید که در سه ماه گذشته گرفته شده باشد.

فرم درخواست ویزا:

برای دریافت ویزای تجاری ایران فرد متقاضی باید فرم درخوست ویزا که شامل مشخصات  فردی، حوزه ی کاری، مرتبه ی شغلی مهمان و.. میباشد تکمیل و به مدارک خود پیوست کند.

دعوتنامه:

متقاضی باید دعوتنامه ی معتبری از شرکت میزبان خود در ایران با مهر و امضای مدیر عامل آن شرکت بر روی سربرگ داشته باشد. این نامه معمولاً شامل تاریخ سفر مهمان خارجی، دلیل سفر و دعوت از ایشان و اثبات ارتباط قبلی بین هر دو طرف قرارداد می‌شود.

هزینه استمپ ویزا و هزینه خدمات ویزا:

هزینه استمپ ویزا با توجه به عوامل مختلفی مانند ملیت متقاضی، محل دریافت ویزا و … متفاوت است که مسافر موظف به پرداخت آن می‌باشد.

جهت درخواست ویزای تجاری، توریستی و یا درمانی می‌توانید از طریق تکمیل فرم اطلاعات ذیل و یا کلیک بر روی قسمت  دانلود فرم ویزای ایران با کارشناس صدور ویزای تجاری ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

دارنده ویزا پس از ورود به ایران می تواند حداکثر تا 30 روز در این کشور اقامت داشته باشد.

بله. هر اتباع خارجی که اجازه دریافت ویزای ایران در بدو ورود را داشته باشند می توانند در هر کدام از فرودگاه های ایران که در فهرست ذیل به تفکیک مشخص شده است، ویزای تجاری ایران را نیز دریافت کنند. (توجه داشته باشید که تنها در صورتی می توانید ویزای تجاری را در بدو ورود به فرودگاه های بین المللی مشخص شده در ایران دریافت کنید که قبل از ورود به ایران برای ویزای تجاری اقدام کرده باشید و مستند اعطای ویزای شما قبل از سفر شما صادر شده باشد.) البته با توجه به شرایط خاصی که برای دریافت ویزا به صورت فرودگاهی وجود دارد اکثر مسافران ورودی ترجیح میدهند ویزای خود را در سفارت یا کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در نزدیکی محل سکونت خود قبل از سفرشان دریافت کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان بخش ویزا در تماس باشید.

 • تهران – فرودگاه بین المللی امام خمینی (IKA)
 • شیراز- فرودگاه بین المللی شهید دستغیب (SYZ)
 • اصفهان- فرودگاه بین المللی شهید بهشتی (IFN)
 • تبریز- فرودگاه بین المللی شهید مدنی (TBZ)
 • مشهد- فرودگاه شهید هاشمی نژاد (MHD)
 • جزیره کیش – فرودگاه بین المللی کیش (KIH)
 • فرودگاه بین المللی قشم (GSM)
 • اهواز – فرودگاه بین المللی اهواز (AWZ)
 • ارومیه – فرودگاه بین المللی شهید باکری (OMH)
 • کرمان- فرودگاه بین المللی کرمان (OIKK)
 • لارستان- فرودگاه بین المللی لارستان (LRR)
 • بندرعباس- فرودگاه بین المللی

 

اگر در فرم درخواست اولیه ای که توسط شرکت میزبان ایرانی تکمیل و ارائه شده، سفر به دیگر شهرهای ایران نیز عنوان شده باشد، میهمان خارجی شرکت می تواند به شهرهایی که در برنامه سفر به آن اشاره شده نیز سفر کند.

پروسه دریافت ویزای تجاری معمولا بین 4 تا 10 روز کاری به طول می انجامد. (توجه داشته باشید که روزهای پنجشنبه و جمعه در ایران جزو روزهای کاری محسوب نمی شود. تعطیلات رسمی نیز از روزهای کاری در ایران مستثنی هستند).

این نکته را مدنظر داشته باشید که:

 کنسولگری‌هاو سفارتهای جمهوری اسلامی ایران می‌توانند از متقاضیان ویزای تجاری قبل از سفر به ایران مصاحبه بگیرند.

بله. بر اساس مدارک ارائه شده، وزارت امور خارجه ایران صلاحیت اتباع این کشورها برای دریافت ویزای تجاری ایران را بررسی کرده و در مورد تایید یا عدم تایید درخواست آنها تصمیم گیری خواهد کرد. اما این فرآیند در مدت زمان بیشتری به نسبت دیگر ملیت ها انجام میپذیرد و به مدارک بیشتری احتیاج دارد.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در گردشگران شهر راز تماس حاصل فرمایید.

خوب است بدانید که:

اگر در سال گذشته به اسرائیل سفر کرده اید یا پاسپورت اسرائیلی دارید، شانسی برای دریافت ویزای تجاری ایران ندارید.

4.5/5 - (4 امتیاز)

2 thoughts on “ویزای تجاری ایران (Iran Business Visa )

دیدگاهتان را بنویسید

سفرهای خوب از اینجا آغاز می شود . . .

پس از بررسی توسط کارشناس در کوتاهترین زمان با شما تماس گرفته می شود و تمامی مراحل و مشاوره و رزرو با شما هماهنگ  می شود .