ویزای درمانی ایران ( ویزای مدیکال ورود به ایران )

ویزای درمانی چیست؟

 در طی سال های اخیر پیشرفت زیرساخت‌های پزشکی در ایران باعث شده است که استفاده از ویزای درمانی (Medical Visa یا ویزا نوع T) برای ورود گردشگران به منظور استفاده از خدمات درمانی، سلامت و زیبایی در ایران با افزایش درخواست بسیاری مواجه شود. گردشگری سلامت و توریسم درمانی امکان استفاده از خدمات پزشکی بسیاری را در ایران با استفاده از ویزای درمانی ایران فراهم آورده است.

انواع ویزای ایران

انواع ویزا هزینه خدمات شرایط اخد ویزا درخواست ویزا
ویزای توریستی یا گردشگری (Tourist Visa) 29 $ 1. تکمیل اطلاعات برای درخواست ویزا
2. انجام مصاحبه احتمالی در کنسولگری
دکمه درخواست ویزا و لینک به قسمت درخواست ویزا در سایت
ویزای تجاری (Business Visa) 85 $ دریافت دعوت نامه از ارگان یا شرکت های درخواست کننده دکمه درخواست ویزا و لینک به قسمت درخواست ویزا در سایت
ویزای درمانی (Medical Visa) 100 $ پذیرش از نوع درمانی از مراکز درمانی مشخص شده و معتبر دکمه درخواست ویزا و لینک به قسمت درخواست ویزا در سایت
ویزای زیارتی (Plagiarism Visa) 29 $ تکمیل اطلاعات برای درخواست ویزا 1.
2. انجام مصاحبه احتمالی در کنسولگری
دکمه درخواست ویزا و لینک به قسمت درخواست ویزا در سایت

افرادی که از بیماری خاصی رنج می‌برند و امکان درمان در کشور خودشان به دلایل مختلف، از جمله هزینه های بالا و یا نبود امکانات پزشکی، وجود ندارد می‌توانند برای دریافت ویزای درمانی ایران اقدام نمایند و درخواست خود را از طریق آژانس‌های فعال در حوزه گردشگری سلامت و ویرای درمانی ثبت کنند.

 تایید درخواست ویزای درمانی و دریافت کد رهگیری از طریق آژانس‌های مسافرتی برای بیشتر ملیت‌ها در مدت زمان کوتاهی که معمولا بین 4 تا 10 روز کاری می باشد به طول می‌انجامد.

همچنین به تازگی خدمات گردشگری سلامت به جز بیماری‌های سخت، خدمات پوست، مو و زیبایی و حتی چکاپ را نیز در برمیگیرد. قبل از هرگونه اقدام برای ویزای درمانی ایران حتما برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان بخش ویزا تماس حاصل نمایید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای درمانی ایران

 

امروزه کشورهایی مانند هندوستان، سنگاپور، فیلیپین و تایلند از پیشگامان عرصه توریسم درمانی هستند. ایران نیز با توجه به پتانسیل گردشگری و درمانی بالا و پزشکان مجرب می‌تواند جایگاه ممتازی را در شاخه گردشگری درمانی داشته باشد. بنابراین، با توجه به مقرون به صرفه بودن هزینه های درمانی برای اتباع خارجی و بالا بودن سطح کیفیت درمان بیماری های مختلف در بیمارستان ها و کلینیک‌های معتبر سراسر ایران، افزایش صدور ویزای درمانی در ایران از رونق فوق العاده و جایگاه ممتازی نیز برخوردار می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در بخش صدور انواع ویزای ایران در آژانس گردشگران شهر راز تماس حاصل فرمایید.

نکته: برای دریافت ویزای درمانی ایران در ابتدا باید با کارشناس بخش ویزای شرکت خدمات مسافرتی یا آژانس هواپیمایی نظیر گردشگران شهر راز تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید.

چه افرادی می توانند ویزای درمانی ایران بگیرند؟

افرادی که از بیماری خاصی رنج می‌برند و امکان درمان در کشور خودشان به دلایل محتلف، از جمله هزینه های بالا و یا نبود امکانات پزشکی، وجود ندارد می‌توانند برای دریافت ویزای درمانی ایران اقدام نمایند و درخواست خود را از طریق آژانس‌های فعال در حوزه گردشگری سلامت و ویرای درمانی ثبت کنند.

 تایید درخواست ویزای درمانی و دریافت کد رهگیری از طریق آژانس‌های مسافرتی برای بیشتر ملیت‌ها در مدت زمان کوتاهی که معمولا بین 4 تا 10 روز کاری می باشد به طول می‌انجامد.

به تازگی خدمات گردشگری سلامت به جز بیماری‌های سخت، خدمات پوست، مو و زیبایی و حتی چکاپ را نیز در برمیگیرد. قبل از هرگونه اقدام برای ویزای درمانی ایران حتما برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان بخش ویزا تماس حاصل نمایید 

مزایای اخذ ویزای درمانی ایران؟!

✔️ در برگرفتن خدمات پزشکی مختلف نظیر چکاپ‌های ساده، عمل‌های جراحی، آب‌درمانی و …

✔️ مقرون ‌به‌ صرفه بودن خدمات

✔️ امکانات پزشکی هم رده با سطح جهانی جهانی

برای دریافت ویزای درمانی می‌بایست از طریق شرکتها و آژانس‌های مسافرتی معتبر در زمینه گردشگری سلامت صورت پذیرد. فرآیند تایید درخواست ویزای درمانی از طریق آژانس‌های مسافرتی سریع‌تر انجام می‌پذیرد و امکان رد شدن درخواست متقاضی نیز به حداقل می‌رسد.

 

 

 هزینه‌های دریافت ویزای درمانی ایران 

نکته جالب این است که  استفاده از ویزای درمانی (Medical Visa یا ویزا نوع T) برای ورود گردشگران به منظور استفاده از خدمات درمانی، سلامت و زیبایی در ایران با افزایش درخواست بسیاری مواجه شود. گردشگری سلامت و توریسم درمانی امکان استفاده از خدمات پزشکی بسیاری را در ایران با استفاده از ویزای درمانی ایران فراهم آورده است.

 انجام کلیه مراحل شامل دریافت، تایید و صدورآن نیازمند پرداخت هزینه می‌شود. بخشی از این هزینه‌ها توسط آژانس‌های مسافرتی بابت اقدام، جمع آوری و ارسال مدارک فرد متقاضی و دریافت کد رهگیری اخذ می‌گردد و بخش دیگر آن نیز توسط سفارت ویا کنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران جهت صدور ویزا درمانی دریافت می‌گردد که مبلغ آن متناسب با ملیت فرد نیز متفاوت است.

آژانس هواپیمایی گردشگران شهر راز با دریافت مدارک، جمع آوری، آپلود و گرفتن تاییدیه مدارک برای مسافرین  و اتباع خارجی اقدام به دریافت ویزا برای متقاضیان گرامی می‌نماید.

همچنین جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع ویزاهای دیگر نظیر تجاری، توریستی و … و همچنین رزرو بلیط هواپیما و تورهای داخلی و خارجی روی نام مورد نظر کلیک کنید.

اعتبار ویزای درمانی ایران

 مدت اعتبار ورود:

اعتبار ویزای درمانی برای اتباع خارجی، به مدت یک ماه (30 روز) است.

مدت اعتبار اقامت:

مدت اعتبار اقامت برای دارندگان ویزای درمانی ایران با توجه به نوع درخواست ثبت شده و شرایط مسافر در سامانه وزارت امور خارجه متفاوت است. با این حال، مدت زمان اقامت این افراد در ایران برای دریافت خدمات درمانی حداکثر 30 روز است. در صورت طولانی شدن فرآیند درمان، فرد متقاضی می بایست با ارائه مدارک لازم به مراجع ذی صلاح اقدام به تمدید ویزا و اقامت خود نماید.

توجه: (فرد باید برای تمدید ویزا، مبلغی را پرداخت کند که میزان این مبلغ در دفاتر مذکور مشخص می‌شود.)

به یاد داشته باشید:

🔻 اخذ ویزای درمانی برای شهروندان انگلیسی، آمریکایی، ایرلندی و کانادایی با توجه به پیچیده بودن شرایط اخذ ویزا برای آن ها ممکن است تا چند ماه نیز به طول بینجامد.

🔻در صورت تکمیل نبودن مدارک برای دریافت ویزای درمانی ایران، از سمت وزارت امورخارجه، درخواست فرد متقاضی یا شرکتی که برای دریافت ویزا اقدام کرده است، بازگردانده می‌شود و آن‌ها ملزم به تکمیل مدارک ناقص در کمترین زمان ممکن و ارائه مجدد آن می شوند.

🔻 فرد متقاضی با ویزای توریستی نمی‌تواند از خدمات درمانی استفاده نماید و باید برای دریافت ویزای درمانی ایران اقدام نماید. البته این گزینه در مورد افرادی که در طول سفر نیاز به خدمات درمانی پیدا می‌کنند، صدق نمی‌کند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای درمانی ایران

🔺 پاسپورت: اسکن مدارکی نظیر پاسپورت با مدت اعتبار حداقل 6 ماه

🔺 عکس پرسنلی: اسکن عکس با پس‌زمینه سفید یا روشن قابل تطبیق با چهره کنونی فرد متقاضی

🔺 نامه پذیرش: از واحد IPD بیمارستان های دولتی و خصوصی که واحد بین الملل داشته باشد.

🔺 اسکن مدارک پزشکی مرتبط: شامل آزمایشگاه، سی تی اسکن، رادیولوژی و سونوگرافی و…

🔺 تایید نامه پزشک متخصص: نامه معرفی با امضا و مهر رسمی پزشک متخصص چه در ایران و چه در خارج از ایران مبتنی بر نیاز بیمار به دریافت خدمات درمانی همراه با طول دوره درمان، مدت‌زمان جراحی و نقاهت این فرد

 

سوالات متداول

درخواست دریافت ویزای درمانی ایران در حالت عادی بین 4 تا 10 روز کاری مورد تایید قرار می گیرد اما عوامل مختلفی ازجمله ملیت فرد متقاضی میتواند در طولانی تر شدن این فرآیند تاثیر گذار باشد.

خیر. با توجه به این که این کار با قوانین وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران مغایرت دارد این کار غیر قانونی محسوب می‌شود.

خیر هزینه‌ای که بابت اقدام ویزا از طریق آژانس دریافت می‌شود بازگردانده نمی شود.

این فرآیند برای اتباع کشورهای آمریکا، کانادا، انگلیس و ایرلند حداکثر تا 45 روز زمان میبرد در نتیجه این متقاضیان باید حداقل 2 ماه قبل از سفر به ایران اقدام به ثبت درخواست ویزای توریستی ایران نمایند.

توجه: روزهای پنجشنبه و جمعه و تعطیلات رسمی موجود در تقویم ایران جز روزهای کاری محسوب نمی‌شوند.

برای اتباع اسرائیلی یا افرادی که سابقه سفر به اسرائیل را داشته باشند در حال حاضر امکان اخذ ویزای ایران از نوع درمان وجود ندارد.

می‌توانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان گروه گردشگران شهر راز در ارتباط باشید.

فرم درخواست ویزای درمانی ایران

جهت درخواست ویزای درمانی ایران  می‌توانید از طریق تکمیل فرم اطلاعات ذیل و یا کلیک دبر روی قسمت  دانلود فرم ویزای ایران با کارشناس صدور ویزای درمانی ما در ارتباط باشید.

خدمات گردشگران شهر راز

رزرو پرواز های خارجی و داخلی

رزرو تورهای داخلی و خارجی 

رزرو تشریفات فرودگاهی Cip شیراز، تهران و …

اخذ انواع ویزا و پاسپورت نظیر ویزای دبی، ویزای توریستی انگلیس، پاسپورت دومینیکا و …

ارائه انواع خدمات پیکاپ ویزای آمریکا، کانادا و انگلیس 

و …

4.7/5 - (3 امتیاز)

3 thoughts on “ویزای درمانی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

سفرهای خوب از اینجا آغاز می شود . . .

پس از بررسی توسط کارشناس در کوتاهترین زمان با شما تماس گرفته می شود و تمامی مراحل و مشاوره و رزرو با شما هماهنگ  می شود .