سلام , مشتریان عزیز گردشگران , کارشناسان ما جهت رزرو تور ,  بلیت  , ویزا و  مشاوره سفر از داخل و خارج از ایران از طریق واتس اپ و تلفن در دسترس می باشند ۰۹۱۷۰۹۰۶۵۰۵۰۹۱۷۰۹۰۶۵۰۲
رزرو تور ,  بلیت  , ویزا و  مشاوره  از طریق واتس اپ و تلفن ۰۹۱۷۰۹۰۶۵۰۵۰۹۱۷۰۹۰۶۵۰۲

ویزای ایران ( انواع ویزاورود به ایران + شرایط جدید + ثبت درخواست روادید)

 • مدارک اخذ ویزا
 • شرایط دریافت ویزا
 • هزینه
 • مدت زمان

ویزای ایران - مدارک شرایط و اخذ ویزای ایران

ویزای توریستی ایران چیست؟ ویزای توریستی ایران یا ویزای نوع B یکی از رایج‌ترین انواع ویزای ایرانی است که تمامی گردشگران برای سفرهای تفریحی خود و به منظور بازدید از مناطق مختلف و اماکن گردشگری و دیدنی ایران نیاز به اخذ آن دارند. البته می‌توانید برای راهنمایی بیشتر، با کارشناسان آژانس هواپیمایی گردشگران شهر راز با بیش از ۲۵ سال سابقه در زمینه اخذ ویزا، ارائه تورهای مختلف و همچنین انواع خدمات پروازی، از طریق گفتگوی آنلاین یا تماس با مجموعه نیز در ارتباط باشید.

انواع ویزای ایران

انواع ویزا

هزینه خدمات

شرایط اخد ویزا

درخواست ویزا

ویزای توریستی یا گردشگری (Tourism Visa )

۲۹ $

۱. تکمیل اطلاعات برای درخواست ویزا
۲. انجام مصاحبه احتمالی در کنسولگری

دکمه درخواست ویزا و لینک به قسمت درخواست ویزا در سایت

ویزای تجاری (Business Visa)

۸۵ $

دریافت دعوت نامه از ارگان یا شرکت های درخواست کننده

دکمه درخواست ویزا و لینک به قسمت درخواست ویزا در سایت

ویزای درمانی (Medical Visa)

۱۰۰ $

پذیرش از نوع درمانی از مراکز درمانی مشخص شده و معتبر

دکمه درخواست ویزا و لینک به قسمت درخواست ویزا در سایت

ویزای زیارتی (Plagiarism Visa)

۲۹ $

تکمیل اطلاعات برای درخواست ویزا ۱.
۲. انجام مصاحبه احتمالی در کنسولگری

دکمه درخواست ویزا و لینک به قسمت درخواست ویزا در سایت

فرم_درخواست_ویزای_ایرانی
نمونه فرم درخواست ویزای ایران

ویزای توریستی ایران چیست؟

ویزای توریستی ایران یا ویزای نوع B یکی از رایج‌ترین انواع ویزای ایرانی است که تمامی گردشگران برای سفرهای تفریحی خود و به منظور بازدید از مناطق مختلف و اماکن گردشگری و دیدنی ایران نیاز به اخذ آن دارند. البته می‌توانید برای راهنمایی بیشتر، با کارشناسان آژانس هواپیمایی گردشگران شهر راز با بیش از ۲۵ سال سابقه در زمینه اخذ ویزا، ارائه تورهای مختلف و همچنین انواع خدمات پروازی، از طریق گفتگوی آنلاین یا تماس با مجموعه نیز در ارتباط باشید.

 

ویزای_توریستی_ایرانی

چرا باید به ایران سفر کنیم؟!

ایران یکی از متمدن ترین و کهن‌ترین سرزمین‌هایی است که دارای تاریخ و فرهنگ غنی می‌باشد. این ویژگی در کنار بسیاری از شاخصه های منحصر به فرد دیگر، برای بسیاری از افراد در سراسر جهان بسیار جذاب و قابل بررسی است.

به عنوان مثال، گردشگران مختلفی که از نقاط مختلف جهان به ایران سفر می‌کنند، می‌توانند از معماری‌های فوق‌العاده، جاذبه‌های تاریخی باشکوه و طبیعت بکر و خاص این کشور، بازدید کرده و غذاهای خوشمزه و منحصر به فرد آن را امتحان کنند و همچنین با فرهنگ مردم مهمان ‌نواز و اصیل ایران آشنا شوند.

علاوه بر این، ایران به رغم داشتن جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و تاریخی فراوان، یکی از مقرون به صرفه ترین مقاصد گردشگری برای جهانگردان به شمار می‌رود و همین امر میتواند گردشگران بیشتری را سالیانه برای سفر به این کشور راغب کند.

قوانین و شرایط اخذ ویزای توریستی ایران​

شرایط و قوانین اخذ انواع ویزای ایرانی به ویژه ویزای توریستی برای ملیت های مختلف با توجه به شکل روابط بین دو کشور کاملا متفاوت است. به عنوان مثال، کشورهایی که با ایران روابط دوستانه ای دارند و یا همسایه هستند می‌توانند به راحتی ویزای خود را از ارگانهای مربوطه با ارائه کامل مدارک خود دریافت نمایند.

اخذ - ویزا - 1401

ویزای فرودگاهی ایران یا VOA و شرایط اخذ آن در ایران:

ویزای  VOAیا ویزای فرودگاهی، در زمان ورود متقاضی به کشور در یکی از فرودگاه‌های بین المللی ایران صادر می‌گردد و تبعه کشورهای خارجی که مجاز به دریافت ویزای فرودگاهی ایران هستند می‌توانند با در دست داشتن پرینت برگه ی تایید صدور ویزای خود به گیشه ی روادید به یکی از فرودگاه‌های مورد نظر مراجعه و جهت صدور و مهر ویزای خود اقدام نمایند.

مناطق آزاد بدون ویزای ایران

اتباع تمام کشورهای خارجی که دارای گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار هستند می‌توانند بدون دریافت ویزا به مدت ۱۴ روز یا کمتر در مناطق آزاد تجاری ایران نظیرکیش، قشم، اروند، ارس، چابهار و ماکواقامت داشته باشند. البته در صورت تمایل به سفربه دیگر نقاط ایران باید قبل از ورود جهت اخذ ویزای توریستی ایران اقدام نمایند.

شرایط و قوانین اخذ انواع ویزای ایرانی به ویژه ویزای توریستی برای ملیت های مختلف با توجه به شکل روابط بین دو کشور کاملا متفاوت است. به عنوان مثال، کشورهایی که با ایران روابط دوستانه ای دارند و یا همسایه هستند می‌توانند به راحتی ویزای خود را از ارگانهای مربوطه با ارائه کامل مدارک خود دریافت نمایند.

مدت - اعتبار - ویزای - توریستی - ایران

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی ایران

ویزای توریستی ایران حداکثر ۳ ماه اعتبار دارد و متفاضیان خارجی میتوانند حداکثر ۳۰ روز از زمان ورودشان به ایران، در این کشور اقامت داشته باشند. لازم به ذکر است این مدت زمان در صورت نیاز دوبار، هربار به مدت ۳۰ روز قابل تمدید است.

قوانین و محدودیت‌های کرونایی برای ورود به ایران

 • مسافران خارجی که تمایل دارند به ایران سفر کنند باید حداقل دو دوز واکسن کرونای معتبر دریافت کرده باشند و یا دارای گواهی تست منفی PCR حداکثر ۷۲ساعت قبل از پرواز به ایران باشند.
 • چنانچه از دریافت دوز دوم واکسن کرونا بیش از ۹ ماه گذشته باشد، مسافران ملزم به دریافت دوزسوم واکسن کرونا می‌باشد.
 • هنگام ورود به ایران باید حداقل ۱۴ روز از دریافت اخرین دوز واکسن کرونا گذشته باشد.
 • مورد تایید بودن واکسن تزریق شده توسط مسافران ورودی.
ملیت‌هایی-که-به-ویزای-ایرانی-نیاز-ندارند

چه ملیت‌هایی می توانند بدون دریافت ویزای توریستی وارد ایران شوند؟

بعضی از اتباع کشورهای خارجی می‌توانند بدون دریافت ویزای توریستی به ایران سفر کنند.

شهروندان ترکیه، ارمنستان، سوریه، گرجستان، عمان، بولیوی، آذربایجان، لبنان، چین، هنگ کنگ، ماکائو،مصر، مالزی،ونزوئلا از جمله افرادی هستند که میتوانند از این مزیت برخوردار باشند.

توجه: مدت زمان اقامت اتباع این کشورها بدون داشتن ویزای توریستی ایران با توجه به ملیت آنها متفاوت است.برای اطلاع بیشتر از جزئیات سفر به ایران بدون دریافت ویزا می‌توانید با کارشناسان ما در بخش ویزا ارتباط برقرار کنید.

مدت زمان اقامت اتباع این کشورها نسبت به ملیت افراد متفاوت است. در صورت داشتن نیاز به راهنمای بیشتر می‌توانید از طریق کارشناسان  بخش ویزا آژانس هواپیمایی گردشگران شهر راز نیز اقدام بفرمایید.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای فرودگاهی در ایران:

 • پرینت برگه ی موافقت صدور ویزا برای فرد متقاضی
 • پرینت بیمه مسافرتی
 • وچر رزرو هتل
 • هزینه ی صدور ویزا به صورت نقدی
مدارک_مورد_نیاز_ویزای_فرودگاهی_ایران

این افراد نمی‌توانند ویزای توریستی ایران بگیرند!

 • اتباع افغانی که در افغانستان زندگی می‌کنند
 • اتباع اسرائیلی
 • افرادی که اخیرا به اسرائیل سفر کرده‌اند
 • افرادی که فعالیت سیاسی و … علیه جمهوری اسلامی ایران داشته‌اند.

سوالات متداول

آمریکا، کانادا ،انگلستان ،ایرلند ،پاکستان، سریلانکا، عراق، افغانستان، بنگلادش، کلمبیا، اردن، لیبی، نپال، سومالی، تاجیکستان، یمن

هزینه صدور ویزای توریستی ایران با توجه به ملیت فرد متقاضی و محل اخذ ویزا متفاوت می‌باشد.

 درخواست ویزای توریستی ایران در دوران پسا کرونا از طریق دفاتر معتبر هواپیمایی از جمله آژانس گردشگران شهر راز کاملا امکان پذیر است.

تعیین وضعیت درخواست ویزا برای اتباع خارجی به جز شهروندان آمریکایی، کانادایی، انگلیسی و ایرلندی، معمولا بین ۴ تا ۱۰ روز کاری زمان‌بر است. البته عوامل مختلفی از جمله ملیت فرد متقاضی در کوتاه یا طولانی شدن این مدت زمان تاثیرگذار است.

این فرآیند برای اتباع کشورهای آمریکا، کانادا، انگلیس و ایرلند حداکثر تا ۴۵ روز زمان میبرد در نتیجه این متقاضیان باید حداقل ۲ ماه قبل از سفر به ایران اقدام به ثبت درخواست ویزای توریستی ایران نمایند.

 

توجه: روزهای پنجشنبه و جمعه و تعطیلات رسمی موجود در تقویم ایران جز روزهای کاری محسوب نمی‌شوند.

در صورت ریجکت شدن ویزا، هیچ هزینه ای به شما استرداد نمی‌گردد.

کشور ایران یکی از امن‌ترین نقاط دیدنی دردنیا است و می‌توانید با خیالی آسوده به این کشور سفر کنید.

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)