تور سریلانکا

تور سریلانکا از شیراز و تهران​ 1403

راهنمای توریستی کشور سریلانکا

موقعیت: جنوب هند

واحد پول: روپیه

1 دلار= 135 روپیه     

 1 روپیه=25 تومان                                                         

پایتخت: کلمبو

مذهب: بودیسم و هندی

حتما باید سریلانکا را ببینید اگر

  1. عاشق طبیعت هستید
  2. دوستدار حیوانات هستید
  3. با خانواده و کودکان به مسافرت می روید
  4. هیجان و ماجراجویی را دوست دارید
  5. علاقه مند به آثار باستانی و معابد هستید
  6. تازه ازدوج کردید 🙂 (مقصد پیشنهاد شده برای ماه عسل )
  7. عاشق غذاهای تند هستید
  8. و . . .

 

Previous slide
Next slide

دیدنی های سریلانکا

سواحل سریلانکا :

1.سواحل نوبی سریلانکا از جمله گاما میریسا ولیگاما بنتوتا بسیار زیباست با این تفاوت که بنتوتا جای مناسبی برای انجام ورزش های آبی است اما اگر به دنبال ریلکس کردن هستید سواحل میریسا آهونگا فوق العاده هستند.

2.در بنتوتا حتما از جزیره ی سینمن(دارچین) لذت  دیدن کنید.کشت دارچین در این ساحل در ابتدا توط یک خانواده انجام شده و نسل به نسل ادامه پیداکرده.در این ساحل میتوانید باپروسه ی تولید دارچین و مصارف آن آشنا شوید.شاید برایتان جالب باشد دارچین اولین

در سریلانکا یافت شد و80% دارچین دنیا از سریلانکا تامین میشود.

زیستگاه های جانوری و حیوانات سریلانکا :

1.در سواحل بنتوتا منطقه ی حفاظت شده ای برای نگهداری و پرورش بچه لاک پشت های وجلوگیری از انقراض آن ها وجود دارد کدر این مزرعه تخم بچه کاک پشت ها را از بومی های آن منطقه خریداری کرده و تا 2-4 سالگی از بچه لاک پشت ها مراقبت کرده و بعد آن ها را در ساحل ره کرده تا به زندگی طبیعی خود ادامه دهند.

2.حتما شما از دیدن نهنگ ها در سواحل میریسا لذت خواهید برد.

3.پارک ملی یالا یکی از زیباترین پارک وحش ها بعد از آفریقاست. در گشت سافاری انواع گونه های حیوانات از آهو گرفته تا فیل و گربه ی وحشی و ..تماشا میکنید و ار دیدن جنگلهای انبوه دشت های سبز و تالاب ها لذت خواهید برد.

4.منطقه ی حفاظت شده ی جنگلی سینهاراجا: این جنگل جزو 7 اثر ثبت شده ی سریلاننکا در یونسکوست. جنگل های بارانی و بکر آن زیستگاه مناسبی را برای انواع حیوانات و حشرات و خزندگان ایجاد کرده است.

5.روستای پیناوالا اطراف شهر کندی مرکز نگهداری از بچه فیل ها و فیل های آسیب دیده است.شیر دادن به بچه فیل ها با شیشه شیرغذا دادن به آن ها و خیس شدن در زمان حمام فیل ها جاذبه های اصلی این منطقه است.

 باغ ها و مزارع:

1.باغ سلطنتی:   این باغ در منطقه ی پرادانیا در شهر کندی است. در این باغ است گه توسط سران و رهبران مهم جهانکه به سریلانکا سفر کردند کاشته شده.

2.باغ گیاه شناسی:    در این باغ که در شهر کندی است گونه های مختلف گیاهی را در یک جا خواهید دید.

3.شهر کندی به دلیل کوهستانی بودن بهترین مزارع چای از جمله مزرعه ی سیلان را دارد. میتوانید با دوچرخه از وسط این مزارع عبور کنید .با نحوه ی کشت چای آشنا شوید  کارکنان در حال کار را تماشا کنید سپس از کارخانه ی چای دیدن کنید.چای سرلانکا در تمام دنیا معروف است و به آن چای سیلان میگویند.سیلان نام قدیم سریلانکاست.قدیم ترین سوغات این کشور چای است .

در بنتوتا رودخانه ای است که شما در حال قایق سواری جت اسکی و… هستید و سوسمار ها اطراف رودخانه در حال تماشای شما هستند! نترسید! بومیان همه چیز را تحت کنترل دارند.پس این سفر را به جوانان و افراد مجردی که به دنبال سفری ماجراجویانه در دل طبیت هستند هم پیشنهاد میکنیم.

معابد و آثار تارخی سریلانکا :

معبدی به نام (دالاداماگی گاوا ): این معبد درشهر کندی (ثبت یونسکو)قرار دارد و دندان بودا در ان نگهداری میشود.این معبد در سال 1593 میلادی توسط یکی از شاهان سریلانکا ساخته شد و طی سالیان دراز به این معبد بناهای متعدد اضافه شد.

در کنار این معبد موزه ای است که پیکر مومیایی شده ی یک فیل عظیم الجثه نگهداری میشودو هزینه ی این کار توسط یکی از ثروتمندان سریلانکا صورت گرفته است. درون موزه مراحل مومیایی شدن فیل به تصویر کشیده شده است.

قله ی کوه شیر:این قله در شهر شهر باستانی سیگیریا (ثبت یونسکو) در نزدیکی کلمبو واقع شده است. شهرت این شهر به دلیل قله ی شیر کوه با ارتفاع 200 متر است. برای بالا رفتن از آن 1200 پله وجود دارد.بر روی قله قصری است که به قرن 5 میلادی میرسد.همچنین در کنار ان باغ های زیبا و استخر چشمگیری وجود دارد. این قصر بعد از مرگ شاه به معبد بودا تبدیل شدهاست. از بالن سواری بر فراز این کوه لذت ببرید.

معبد طلایی بودا:  در شهر دامبولا (ثبت یونسکو) معبد طلایی بودا و معابد قدیمی وجود دارد. 5 تا از این معابد غار مانند هستند وبه پیش از میلاد برمیگردند.در آن ها مجسمه ی بودا و شاهان کشور وجود دارد و نقاشی هایی که تاریخ سریلانکا را روایت میکند.

مجسمه ها ی بودا: 4 مجسمه از بودا درحالت های خوابیده ایستاده و…از صخره های دل کوه به زیبایی و ظرافت تراشیده شده اند . این مجسمه ها در شهر باستانی پوللونارو (ثبت یونسکو)قرار دارند.

جشن ها  فستیوال ها و رقص های محلی سریلانکا :

1.کندی شهر جشنواره هاست که سالانه 4 جشن بزگ در آن برپا میشود که باشکوه ترین آن ها اسالا نام دارد. در این جشن که قدمت 400 ساله دارد مردم شهر لباس های محلی می پوشند و مشعل به دست دور تا دور شهر می چرخند. 100 راس فیل را تزیین کرده و دندان بودا را درون محفظه ای می چرخانند و جشن و شادی برپا میکنند.

  1. در شهر کندی سالنی وچود دارد که میتوانید رقص های نواحی مختلف سریلانکا را ببینید.هر کدام از این رقص ها نام خاص دارند و در بسیاری از رقص ها مردم صورتک میزنند و هر صورت نماد خاصی است.

هر روز بعد از ظهر با پرداخت مبلغ ورودیه میتوانید از این رقص ها دیدن کنید.

خوراکی و غذا های سریلانکا

غذاهای سریلانکا مانند غذاهای جنوب مانندوجنوب شرق آسیا تند و پر ادویه است و بیشتر از لیمو ترش و نارگیل از آن ها استفاده میشود. آن ها از برگ درخت موز و نارگیل به عنوان بشقاب استفاده میکنند. هم چنین از نوشیدن آب نارگیل در کنار خیابان ها لذت ببرید.

قیمت غذا در سریلانکا مناسب است پس تا میتوانید از خوردن غذاهای رنگارنگ لذت ببرید.

نکات مهم در سفر به سریلانکا

*** نکاتی مهم قبل از سفر به سریلانکا ***

1.هنگام ورود به معابد با پای برهنه وار شوید و از پوشیدن دامن کوتاه تاپ های باز و… خودداری کنید چرا که این کار توهین به آن هاست.

2.به هنگام غذا خوردن پول دادن دست دادن از دست راست استفاده کنید

3.طول پرواز از تهران تا کلمپو 4 ساعت است.

4.ساعت کلمبو تقریبا 2 ساعت از ساعت تهران جلوتر است یعنی ساعت 10 در تهران معادل 12 در کلمبو است.

.تبدیل ارز در فرودگاه کلمبو راحت تر است . دربعضی از بانک های شهر هم این کارممکن است اما باید حتما ساعات اداری مراجعه کنید و فرم مخصوصی را پرکنید که زمان بر است

6.سیم کارت را در فرودگاه با نرخ مناسب تری میتوانید بخرید.

7.ویزای توریستی سریلانکا فرودگاهی است و ا ماه اعتبار دارد.

8.هزینه ی ویزا 35 دلار آمریکاست.

9. بهترین زمان سفر به سریلانکا ازاواسط آبان تا اواسط فروردین می باشد.

دمای هوای سریلانکا و بهترین زمان سفر

سریلانکا با توجه به آب و هوای معتدل خود و دمای بین 26 تا 29 درجه خود در تمام طول سال پیشنهاد می شود ولی از آبان تا فروردین ماه بهترین زمان سفر به سریلانکاست .

4.7/5 - (7 امتیاز)
سفرهای خوب از اینجا آغاز می شود . . .

پس از بررسی توسط کارشناس در کوتاهترین زمان با شما تماس گرفته می شود و تمامی مراحل و مشاوره و رزرو با شما هماهنگ  می شود .