تور سوئیس 

۵/۵

از شیراز و تهران

کمپ تابستانی آموزشی تفریحی سوئیس (۱۰ تا ۱۷ سال )
تور آموزشی سوئیس ویژه مدیران ارشد

تور سوئیس تابستان ۱۴۰۱

تور سوئیس ویزای شینگن و خدمات کامل تور ویژه افراد واکسینه شده باواکسن های مورد تائیید.

ویزای شینگن از طریق کشور سوئیس

اقدامات گردشگران شهرراز برای شما جهت دریافت ویزای شینگن سوئیس

در وحله ی اول خوشحالیم از اینکه ما را به عنوان آژانس مورد اعتماد خود  جهت دریافت ویزای شینگن انتخاب نمودید. مرحله به مرحله این فرایند دریافت ویزا را خدمتتان توضیح میدهیم که بتونیم بدون نگرانی و درصد بالایی از احتمال، ویزا رو دریافت نمایید.

اولین سوال ما از مسافر این هست که:

 1. در دو سال اخیر به چه کشور هایی سفر کرده اید؟
 2. قبلا ویزای شینگن داشته اید یا خیر؟
 3. مدارک شغلی، مالی و اسناد ملکی شما چقدر معتبر و کامل و قوی است؟

در صورتی می توانیم برای مسافر به صورت FIT  ( انفرادی) و در هر زمانی که مورد درخواست مسافر است به دریافت ویزای شینگن اقدام نماییم که:

 1. مسافر در دو سال اخیر سفر به کشورهایی همچون روسیه، ژاپن، اندونزی، مالزی، سنگاپور و … داشته باشد.
 2. مسافر در دوسال اخیر ویزای شینگن از یکی از کشورهای عضو اتحاده اروپا دریافت کرده باشد.
 3. مسافر از نظر شغلی دارای مدارک شغلی قوی و معتبر باشد، مانده حساب و گردش حساب بالا داشته باشد و اسناد ملکی قوی داشته باشد.

در غیر این صورت می توان در قالب گروه هایی که از قبل مشخص شده اند و تاریخ ورود و خروج و برنامه سفر مشخصی دارند اقدام کرد و احتمال رد شدن مسافر در صورتی که بخواهد به صورت انفرادی اقدام کند افزایش می یابد. ( داشتن مدارک شغلی و مالی متناسب با درخواست سفارت همچنان به قوت خود باقی است.)

در صورتی که مسافر در ۲، ۳ سال اخیر سفری به خارج از کشور نداشته باشد ترجیحا قبل از اقدام به ویزای شینگن پیشنهاد می شود مسافر سفری داشته باشد که احتمال ویزا شدن وی افزایش یابد.

در مرحله اول یک سری مدارک را جهت ارائه به سفارت نیاز داریم که از  حداقل یک ماه قبل از سفر ( بسته به زمان سفر) فراهم و به آژانس گردشگران تحویل دهد.

عمده ی این مدارکی که ما از شما مسافر محترم تحویل می گیریم  عبارت اند از:

 • عکس ۳.۵ در ۴.۵ با پس زمینه سفید ( عکس باید جدید باشد و با عکس پاسپورت یکی نباشد )
 • مدارک شغلی ( جهت دریافت اطلاعات دقیق در خصوص این مدارک اینجا را کلیک کنید.)
 • شناسنامه
 • سند ملکی ( اگر شما و همسرتون سند دارید ، بهتره ترجمه کنید و همراه داشته باشید . در ضمن سند ماشین رو قبول نمی کنند)، ارائه سند ملکی جهت دریافت ویزای سوئیس اجباری نیست، در صورت موجود بودن ارائه گردد.
 • گواهی گردش مالی ۶ ماهه آخر حساب بانکی ، که خود بانک به صورت لاتین چاپ میکند. در صورتی که گردش حساب بالایی دارید پرینت ۳ ماهه مورد قبول می باشد
 • گواهی تمکن مالی ، که بانک به صورت لاتین چاپ میکند و مانده حساب به صورت یورویی اعلام می گردد
 • پاسپورت قدیمی (کپی صفحه ی اول و تمامی صفحاتی که ویزای شینگن یا مهر ورود و خروج از ایران در آنها چاپ شده است)
 • سایر مدارک از جمله بیمه مسافرتی شینگن، رزرو هتل و پروازها نسبت به برنامه سفر مسافر از طریق شرکت گردشگران شهرراز انجام می گیرد.
 • فرم سفارت مسافران توسط آژانس گردشگران شهرراز تکمیل و ارسال می گردد.
 • تر جمه رسمی تمامی مدارک ( به جز مدارک مالی که به صورت انگلیسی از سوی بانک صادر می گردد) باید به زبان انگلیسی همراه با مهر دارالترجمه، که حداکثر در ۳ ماه اخیر ترجمه شده باشد. آژانس گردشگران زحمت ترجمه مدارک را از دوش شما برداشته و با ارائه اصل مدارک خود به این شرکت تمامی هماهنگی جهت ترجمه مدارک از طریق دارالترجمه معتمد سفارت انجام داده و ترجمه ها را مستقیما به سفارت ارسال می نماید. ( هزینه ترجمه ها بر عهده مسافر می باشد)

در صورتی که متقاضی تورهای انفرادی هستید و با گروه هایی که از قبل تاریخ و برنامه ی سفر مشخص دارند همسفر نیستید بهتر است قبل از مراجعه به سفارت برنامه دقیقی از کشورهایی که قصد بازدید از آنها را دارید و مدت زمانی که برای هر یک از این کشورها در نظر گرفته اید را به این شرکت اعلام نمایید.

گفتنی است، از آنجا که ویزا ها به صورت توریستی و در قالب تور درخواست میشود، ورود مسافر باید الزاما به کشور صادر کننده ویزا ( کشور سوئیس) باشد، حداقل ۴ شب در آن کشور اقامت داشته باشید و ودر صورتی که قصد سفر به سایر کشورهای عضو شینگن را دارید مدت زمان اقامت در آن کشورها نمی تواند از تعداد شب اقامت در سوییس بیشتر باشد و حداکثر ۴ شب اجازه اقامت در آن کشور ها را دارید، اگر قصد دارید در کشور دوم مثلا ۶ شب اقامت داشته باید مدت زمان اقامت شما در سوئیس حداقل۶ شب باشد.

مدارک جهت تایید نهایی سفارت و مشخص شدن وقت ارسال می گردد. لازم به ذکر است کلیه وقت های آژانس گردشگران شهرراز به صورت VIP و روزانه بوده و برای مسافر این امکان وجود دارد که به محض تکمیل مدارک در اسرع وقت جهت انگشت نگاری به  VFS  مراجعه نماید.

عملا مسافر این آژانس پس از تحویل مدارک به آژانس تا زمان انگشت نگاری و پس از آن تا لحظه سفر هیچ گونه درگیری و دغدغه ای نخواهد داشت و تمامی ای این پروسه از طریق تیم گردشگران انجام می پذیرد.

وی اف اس VFS

مسافر در تاریخ و ساعت تعیین شده به VFS واقع در هروی سنتر جهت انگشت نگاری مراجعه می نماید.  با توجه به این که وقت های سفارت این شرکت به صورت VIP  است هزینه انگست نگاری و VFS قبل از ورود مسافر از طرف آژانس تسویه می گردد و مسافر این مبلغ را به آژانس پرداخت می نماید.

 • حضور کودک زیر ۱۲ سال در سفارت الزامی نیست.
 • در صورتی که مسافر در سه سال اخیر اقدام به دریافت ویزا شینگن کرده باشد ( از هر کشوری که عضو اتحادیه اروپا باشد) احتیاجی به حضور مجدد در VFS نیست و فقط باید فرمی را که از آژانس گردشگران شهرراز تحویل میگیرد امضا کند و محضری نماید و در هنگام تحویل سایر مدارک به سفارت ارائه گردد.

مدارک و هزینه سفارت قبل از  ورود مسافر به VFS، ارسال می گردد و در روز مصاحبه مسافر فقط با کارت شناسایی به VFS مراجعه و انگشت نگاری را انجام می دهد.

مدت زمانی که مسافر جهت انگشت نگاری در VFS نیاز دارد بین ۱۰ دقیقه تا یک ساعت است و بعد از انجام فرایند انگشت نگاری VFS  را ترک می نماید. نمایندگان  ما بعد از اعلام VFS مبنی بر دریافت پاسپورت، مراجعه و پاسپورت ها را دریافت و ارسال می نمایند و مسافر در زمان تحویل مدارک پاسپورت ها را از شرکت تحویل می گیرد.

مدت زمانی که پاسپورت ها جهت بررسی مدارک و اعلام نتیجه ویزا در VFS  باقی می مانند بین ۲ الی ۳ هفته می باشد.

اطلاعات گردشگری سوئیس

چرا سوئیس ؟؟؟

موقعیت عالی سوئیس

سوییس در قلب اروپا و هم مرز با کشورهای فرانسه، ایتالیا، اتریش، آلمان و لیختنشتاین واقع شده است و همه روزه از ایران به با ایرلاین های ترکیش، قطری و … به شهرهای زوریخ، ژنو و بازل سوئیس پروازهای متعددی وجود دارد و از طریق سیستم حمل و نقل قوی و شبکه ریلی سریع السیر امکان دسترسی به سایر شهرها و کشورهای هم مرز این کشور بسیار آسان گردیده است.

امکانات حمل و نقلی سوئیس

شبکه ریلی گسترده و حمل و نقل یکپارچه سوئیس امکان دسترسی به نقاط مختلف این کشور را فراهم گردانده است، کافی است یک بلیط تهیه کنید. بلیط مسافرتی SWISS TRAVEL PASS دسترسی به تمام وسائل حمل و نقل شامل قطارها، اتوبوس ها و کشتی ها را امکان پذیر کرده است. کودکان زیر ۱۶ سال می توانند این بلیط را به صورت رایگان تهیه و همراه فرد بزرگسالشان سفر کنند.

زبان رایج :

سوئیس کشوری چند زبانه و دارای ۴ زبان رسمی‌است: آلمانی، فرانسه، ایتالیایی و رمنش(Romansh) ( اکثریت جمعیت کشور به زبان آلمانی صحبت می‌کنند.) به دلیل هم مرز بودن کشور سوئیس با کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا این کشور از نظر فرهنگی و تنوع زبانی به هیچ نقطه ای از جهان شبیه نیست.

سوئیس با مساحت نه چندان زیادش با تنوع زبانی که دارد این امکان را برای گردشگر به وجود می آورد که با زبان های متنوعی آشنا شود و بیاموزد.

 

شهرها و طبیعت سوئیس

شهرهای سوئیس در دل تاریخ قرار دارند. شما می توانید از مراکز تاریخی به خوبی حفظ شده ، شاهکارهای معماری مدرن و فضاهای سبز بی نظیر آنها لذت ببرید.

تور بزرگ سوئیس و تور ریلی سوئیس:

THE GRAND TOUR OF SWITZERLAND در یک سفر کامل، برجسته ترین مکان های دیدنی سوئیس، مناظر بدیع و ارزشمند فرهنگی و تاریخی  را از میان تماشایی ترین جاده های این کشور برای بازدیدکنندگان به تصویر می کشد.

THE GRAND TOUR OF SWITZERLAND، تجربه ی گشت های مثال زدنی گردشگری و سفری وصف نشدنی را از طریق ارایه بهترین های حمل و نقل سوئیس به مسافران این کشور ارائه می دهد.

سوئیس دوستدار خانواده:

این کشور ۳۱ هتل با  امکانات مناسب جهت رفاه حال مسافران و کودکان و نیازهای خانواده ها دارد. هر یک از این اقامتگاه ها در کنار ارائه خدماتی همچون اتاق های راحت خانوادگی، منوی غذای کودکان، نوشیدنی های رایگان، تخت نوزاد، و …. ارائه دهنده خدمات حرفه ای برای کودکان، مراقبت از آنها و فعالیت های سرگرم کننده می باشند.

 

بهترین زمان برای سفر به سوئیس ؟

 • بهترین زمان برای تعطیلات تابستانی ماه ژوئن تا اکتبر می باشد. ( تیر الی آبان ماه)
 • بهترین زمان برای تعطیلات زمستانی ماه ژانویه و مارس ب می باشد. ( بهمن الی فروردین ماه)
 • بهترین زمان برای کشف زمستان سوئیس، نوروز است.
 • در ماه فوریه ( اسفندماه) مدارس اروپا تعطیل هستند و بهتر است از سفر به این کشور اجتناب کنید.

 

سوالات متداول سوئیس

شاید در برخورد اول کشوری گران به نظر بیاید اما به دلیل داشتن استانداردهای بالا و فرهنگ خدمات استثنایی در دنیا شهرت دارد و رابطه بین کیفیت و قیمت در این کشور شگفت آور است.

مالیات بر ارزش افزوده از قبل در هزینه های فروش اجناس محاسبه شده است، گردشگران غیر سوئیسی این حق را دارند که مالیات بر ارزش افزوده را در فرودگاه و در زمان خروج از شینگن را باز پس بگیرند.

بیشتر جاده ها در سوئیس رایگان هستند. برای عبور و مرور در اتوبان های سوئیس یک علامت برچسب بر ماشین خود بچسبانید. در صورتی که خودرو خود را از سوئیس کرایه کرده اید از قبل دارای برچسب است  ولی در صورتی که از کشوری غیر از سوئیس کرایه کرده ایذ می تولنید از یک دفتر پستی اقدام به خرید برچسب نمایید.

مغازه ها در پایانه ها و فرودگاه ها هفت روز هفته فعالیت می کنند. در موارد دیگر دوشنبه ها الی جمعه ها از ساعت ۰۸:۳۰ الی ۱۸:۳۰ و روزهای شنبه تا ساعت ۱۶ باز هستند. یک شنبه ها تعطیل می باشند.

پنجشنبه ها تا ساعت ۲۱ فروشگاه باز هستند و می توانید خرید کنید.

مشاوره برنامه سفر و رزرو تور و درخواست ویزای شینگن سوئیس

مشاوره تخصصی و خدمات حرفه ای گردشگران در مسیرهای اروپایی و سوئیس توسط کارشناسان حرفه ای و اختصاصی اروپا –

۵/۵ - (۱ امتیاز)

پس از بررسی توسط کارشناس در کوتاهترین زمان با شما تماس گرفته می شود و تمامی مراحل و مشاوره و رزرو با شما هماهنگ  می شود .