تور پوکت , تایلند

تور پوکت 1403

راهنمای گردشگری تور پوکت , تایلند

قطعا برای سفر به پوکت به 3 چیز فکرمیکنید : سواحل آن ، غارو سنگ های آهکی و غذاهای دریایی.

جالب است با توجه به اینکه هر دو مقصد سامئی و پوکت در جنوب تایلند واقع شده اند،انتظار میرود پوکت مشابه ساموئی باشد.دربیشتر موارد این 2 با هم شبیه هستند. اما چیزی که باعث تعجب من شد زبان روسی بود. بسیاری از تابلوها وتبلیغات به زبان روسی بود. اکثر منورستوران ها به زبان روسی هم ترجمه شدند.

پوکت به شدت برای بازار روسیه کار کرده است ، بنابراین بسیاری از گردشگران این جزیره روسی هستند.

این جزیره از نظر ظاهری شبیه پنانگ در مالزی است.

امیدوارم این راهنمای سفر بتواند به شما در برنامه ریزی اولین سفر به این مقصد رویایی جزیره پوکت کمک کند.

 

واحد پول تایلند چیست؟

واحد پول تایلند تایلند بات (THB) است.

بهترین زمان برای بازدید تایلند چه زمانی است؟

پوکت یک جزیره گرمسیراست بنابراین بهترین زمان برای رفتن تا حد زیادی به آب و هوا بستگی دارد. پوکت از اواخر نوامبر تا اواسط آوریل کم باران است و این زمان مناسبی برای بازدید است. دریاها نیز در آرامترین حالت خود قرار دارند.

از نظر آب و هوا ، این ایده آل ترین زمان برای بازدید از پوکت است. با این حال ، این زمان بسیار شلوغ است.

چگونه از فرودگاه به هتل برسیم؟

 • اتوبوس هوشمند

اتوبوس هوشمند Phuket یک سرویس حمل و نقل جدید است که در سال 2018 راه اندازی شده است. مسافران را از فرودگاه به سمت راوائی(Rawai) می برد و 11 ایستگاه را در بین مسیر توقف میکند. این توقف در بنگ تائو ((Bang Tao، سورین) (Surin، کامالا) Kamala)، پاتونگ (Patong)، کارون((Karon، کاتا) Kata)و راوایی (Rawai)متوقف می شود که جزء مناطق معروف در خط ساحلی  و درغرب جزیره است. با توجه به توقف شما ، فقط با قیمت 50 تا 170 THB که ارزانترین راه برای رسیدن به هتل است میتوانیم به مقصد برسیم.

 برای کسب اطلاعات در مورد مسیرها ، توقفها و کرایه ها ، به وب سایت هوشمند اتوبوس (Phuket Smart Bus website  ( در زیر مراجعه کنید. لینک

 • اتوبوس فرودگاه:

دراین حالت سفر شما ممکن است کمی بیش از یک ساعت طول بکشد.کرایه شماحدود  100 بات است .

 

 • مینی ون

یک سرویس شاتل مشترک به نام سامورایی Five-O وجود دارد. این سرویس می توانند مسافران را از فرودگاه به مقاصد زیر ببرد:

مرکز  شهر(Old downtown): 230-250 بات

کاتا(Kata): 350-400 بات

کارون (Karon):350-400  بات

پاتنگ(Patong): 300-350 بات

حتی امکان د ارد شما را مستقیم به هتل خود ببرد، اما با توجه به تعداد مسافران ممکن است زمان بیشتری طول می کشد.

برای اطلاع بیشتر از جدول زمانی و برای رزرو بلیط  لینک زیر را دنبال کنید.

لینک رزرواسیون سایت اصلی 

لینک زمانبندی حرکت 

 

 • تاکسی

این سریعترین و راحت ترین راه است.

تاکسی ها و توک توک حمل و نقل را در این جزیره کنترل می کنند.

 در سایت تریپ ادوایز چند مورد درباره ی مافیای تاکسی” پوکت نوشته شده که در زیر لینک آن گذاشته شده که کرایه هارا شارژ می کند. اما صادقانه بگویم هیچ چیز بهتر از داشتن یک پکیج تور کامل و برنامه ریزی شده که ترانسفر در فرودگاه منتظر شما باشد نیست. لینک 

این ترجمه نظر یکی از کابران سایت تریپ ادوایز است که بر ای سومین بار به پوکت سفر کرده:

یک تجربه وحشتناک: هرگز تاکسی فرودگاه نگیرید! این سومین بازدید مااز پوکت در تاریخ 20 ژوئن 2017 است ، ما یک تاکسی از فرودگاه گرفتیم و پلاک آن 0-99 (ماشین سفید) بود. ما می خواستیم به هایات کامالا (Hayatt Kamala)برویم و 750 بات را به ایستگاه تاکسی پرداخت کردیم. بعد از اینکه سوار تاکسی شدیم ، راننده بنام A-le  ما را 1000 بات شارژ کرد. ما گفتیم ” 750 بات را به ایستگاه تاکسی پرداخت کرده ایم!” ، اما راننده گفت “این پول برای پلیس هزینه شده است ، و من عضو مافیا در پوکت هستم”. بعد از پرداخت 1000 بات ، احساس ترس کردیم زیرا هیچ کس نمی دانست کجا هستیم و …

 در پوکت تایلند کجا می توان پول چینج کرد؟

تعداد زیادی صرافی در مناطق توریستی محبوب مانند کاتا و پاتونگ وجود دارد. فقط حتماً نرخ ها را بررسی کرده و از آنها بپرسید که آیا هزینه ای را برای تبدیل ارز میگیرند ؟ اگر هر زمان در مرکز شهر رفتید سوپر ریچ( SuperRich )را امتحان کنید. این دفتر یک صرافی معتبر در تایلنداست و به دلیل ارائه نرخ های عالی در کل دنیاشناخته شده است. این صرافی در شهر های دیگر از جمله بانکوک شعبه دارد.

آدرس سوپربیچ در لینک  گذاشته شده است.

محبوب ترین ساحل های پوکت تایلند کدامند؟

محبوب ترین مناطق ساحلی برای اقامت در پوکت : کاتا ، کارون و پاتونگ

معروف ترین مناطق پوکت کدامند؟

برای کمک به شما در درک بهتر هر کدام از این مناطق  مناطق معروف با رنگ خاص مشخص شده است:

نارنجی : Kata کاتا

زرد:Karon کارون

قرمز: Patong پاتنگ

خاکستری: Old town بافت قدیم شهر

سبز: Kamala کامالا

آبی کم رنگ: Bang Thao بنگ تااوو

بنفش: Surin سورین

آبی تیره: Rawai/Nai Harn راوی/نای هارن

 • کاتا:

kata  با توجه به این که بهترین ساحل ، رستوران، فعالیت وتفریحات شبانه را ارائه میدهداما به اندازه پاتنگ فروشگاه ، رستوران و کافه ندارد بنابراین به همان اندازه شلوغ نمی شود.

 

 • کارون:

Karon منطقه ای واقع در شمال کاتا است. به نظر می رسد ریزورت های زیبایی نسبت به کاتا داردو در مرکز از کارون توسعه یافته تر است و به نحوی یاد آور پاتونگ است . اگر در ماه عسل یا به عنوان زوج سفر می کنید ، این مکان بسیار خوبی برای اقامت است.

 

 • پاتنگ:

Patong یکی از شلوغ ترین مناطق این جزیره است ، بیشتر به دلیل جاده Bangla که مرکز زندگی و تفریحات شبانه است و بیشتر بارها و کلوپ ها را با تعداد زیادی مغازه و رستوران تشکیل می دهد.

 • بافت قدیم شهر:

اگر فقط برای پیاده روی و ریلکس کردن در ساحل به پوکت سفر می کنید ، بافت قدیم شهر جای مناسبی برای شما نیست. اما اگر علاقه دارید زندگی مردم پوکت را از نردیک ببینید ، بهترین مکان برای شما است. در آن جا پر از مغازه هایی با سبک چینی وپرتغالی ، معابد رنگارنگ  و موزه است. دیدن غذاهای خیابانی و اصیل پوکت بسیار هیجان انگیز است.

 • کامالا:

Kamala ساکت تر ، از کاتا یا کارون است اما تعدادی رستوران  در آنجایافت می شود اما زندگی و تفریحات شبانه به آن صورت دیده نمیشود. اگر به دتبال یک مکان خیلی خوب برای ریکس کردن در پوکت هستید کامالا را در نظر داشته باشید .

 • بنگ تا اوو:

Bang Thao اوو جایی است که مجموعه ی لاگونا( Laguna )را که یک گروه از ریزورت های لوکس هست  را تشکیل میدهد. این مجموعه در امتداد ساحلی طولانی و چندین تالاب وزمین گلف است. اگر با خانواده سفر می کنید و به اکتشاف بقیه جزیره اهمیت نمی دهید ، ممکن است این مکان مناسبی برای اقامت باشد.

 

 • سورین:

Surin منطقه بین کامالا و بنگ تائو است. این منطقه یکی از بهترین و منحصر به فردترین ساحل ها را دارد. اگر می خواهید یک اقامت ساکت تر و لوکس تر در پوکت باشید ، احتمالاً این جایی است که شما می خواهید باشید.

 • راوی / نای هارن

ساحل Rawai و Nai Harn در نوک جنوبی جزیره قرار دارند. این دو ساحل های مورد علاقه مردم محلی اند. Rawai شبیه Patong اما ساکت تر است و نقطه پرشی برای سفرهای جزیره ای با قایق های سنتی تایلندی است. ساحل Rawai برای شنا اصلا مناسب نیست بنابراین اگر می خواهید در این منطقه اقامت داشته باشید ، بهتر است هتلی را در نزدیکی ساحل Nai Harn انتخاب کنید، گفته می شود یکی از بهترین ساحل ها در جزیزه است.

چه کارهایی را باید در سفر به پوکت انجام بدهیم؟

 

در ساحل دراز بکشید

در ساحل دراز بکشیدو هیچ کاری یکی از بهترین انجام ندهید،این بهترین کار است.

بر روی ساحل هایی سرتاسر پوشیده از ماسه های  سفید که در جنوب شرقی آسیا نظیر ندارد، ریلکس کنید و حمام آفتاب بگیرید. در زیر ، تصویری ازساحل کاتا را در ماه آگوست میبینید:

بازدید از مجسمه بزرگ بودا

بزرگ بودا یکی از مشهورترین جاذبه های پوکت است. این مجسمه در بالای تپه Nakkerd ، كمتر از 10 كیلومتری كاتا قرار دارد.این مجسمه با ارتفاع 45 متری،سومین مجسمه بلند تایلند است وارتفاع آن از دور تا بافت قدیم شهر دیده میشودو بسیار چشمگیر است.

مجسمه بودا از طریق یک جاده شیب دار 6 کیلومتری شیب دار در بالای تپه قابل دسترسی است ، بنابراین بهترین راه دسترسی با اتومبیل است. این مجسمه در مجاورت Wat Chalong و Karon Viewpoint قرار دارد ، بنابراین می توانید در یک روز از هر سه مکان بازدید کنید. حتی بعضی از مسافران در همان روز از بافت قدیم شهر هم دیدن میکنند.

زمان تخمین زده شده برای بازدید: حدود 1 ساعت

 پذیرش: رایگان

بازدید از بافت قدیمی شهر

اکثر مردم برای سواحل آن به پوکت می آیند ، بنابراین شهر قدیمی اغلب نادیده گرفته می شود اما ما به شما بازدید از این مکان را پیشنهاد میدهیم. اینجا پر از خانه و مغازه ومعبد های هایی با معماری چینی-پرتغالی است . بهترین و اصیل ترین غذاهای پوکتی  و خیلبانی در این مکان است. پراز کافه های با مزه و دنج است که قطعا عکس آن ها را بعد از سفر در اینستاگرام شخصی خود خواهید گذاشت . اینجا پنانگ کوچولوی پوکت است. اگر شهر Penang در مالزی دوست دارید ، از این مکان هم لذت خواهید برد.

زمان تخمین زده شده برای بازدید: حداقل نصف روز

 پذیرش: رایگان

از سه خلیج Karon Viewpoint دیدن کنید:

Karon Viewpoint یکی از مناظر محبوب در جزیره است و در جنوب ساحل Kata Noi قرار گرفته است جایی که شما دید زیبایی از سواحل Kata Noi  وKata Yai و Karon داشته باشید.

شما  می توانید برای بازدید از این منطقه Karon Viewpoint با اتومبیل شخصی بروید یا ازلیدر خود تور را خریداری کنید.

زمان تخمین زده شده برای بازدید: حدود 30 دقیقه

 پذیرش: رایگان

 

احترام به معبد وات چالونگ( Wat Chalong)

29 معبد بودایی در پوکت وجود دارند که می توانید از آنها دیدن کنید ،اماهیچکدام از به اندازه وات چالونگ چشمگیرنیستند. این بزرگترین مجموعه معبد پوکت است و دارای یک گنبدبا ارتفاع 60 متری که در بالای آن یک تکه از استخوان لرد بودا قرار دارد.

وات چالونگ در نزدیکی مجسمه بزرگ بودا واقع شده است ، بنابراین می توانید به راحتی در همان روز از هر دو دیدن کنید.

زمان تخمین زده شده برای بازدید: حدود 1-2 ساعت

 پذیرش: رایگان

از بازار های شبانه دیدن کنید

بازارهای شبانه تایلند همیشه سرگرم کننده است. حتی اگر چیزی نخرید ، مکان خوبی برای صرف یک اسنک لذیذ و نوشیدنی های سرد است. حتما از دو بازار– یکی بازار شب كاتا Kata Night Market ودیگری بازار لرد پلوی خونگ Lard Ploy Khong یاایندی Indyرا در بافت قدیم شهردیدن کنید. اولی (تصویر زیر) هر روز اتفاق می افتد در حالی که دومی فقط از چهارشنبه تا جمعه ساعت 4-10 شب برگزار می شود.

شادی و مهمانی در خیابان بنگلا

جاده بنگلا Bangla در پاتونگ ودر مرکز شهر پوکت است. این منطقطه شلوغ و پر هیاهو است و مناسب کسانی است که اهل شادی و مهمانی هستند.بنابراین ممکن هست مطابق سلیقه همه افراد نباشد.این منطقه دقیقا مثل خیابان Khao San در بانکوک است.

ماساژ بگیرید

گرفتن ماساژ در جزیره گرمسیری باید در لیست کارهای همه افراد باشد.به عبارت ساده تر ، هیچ کاری بهتر از یک استراحت در یک جزیره نیست و هیچ راه بهتر برای استراحت در یک جزیره از طریق گرفتن ماساژ وجود ندارد.

 در سفر به پوکت از چه جزیره ها یی دیدن کنیم؟

اگر در تابستان که آسمان روشن است و اقیانوس آرام است از پوکت دیدن کنید ، در اینجا چند سفر جزیره ای وجود دارد که می توانید از سرزمین اصلی سر بزنید.

 

 1. Phang Nga Bay & James Bond Island(جزیره جیمزباند و خلیج فانگ نگا)

خلیج Phang Nga یک خلیج 400 کیلومتر مربعی بین پوکت و سرزمین جنوبی تایلند است. این به دلیل کارست هاوسنگ های آهکی که به صورت عمودی از دل آب های سبز رنگ بیرون زده اند مشهور است. بسیار آهسته ای که به طور عمودی از آب سبز سبز زمردی بیرون می زند مشهور است و شاید میتوان گفت ازجزیره Koh Ta Pu یا James Bond Island معروف ترنباشد. اگرشما فقط زمان برای بازدید از یک تور جزیره ای در پوکت را داشتید.احتمالاً همین باشد.

 

جزیره معروف جیمز باند با طول 20 متراز زمان بازی در فیلم جیمز باند در سال 1974 “مرد با اسلحه طلایی” از مکانهای مورد علاقه توریستی بوده است.

زمان تخمین زده شده برای بازدید:یک روز کامل

کشتی های کروز ، قایق های مسافرتی و شاید هلی کوپتر

 

زمان تخمین زده شده برای بازدید:یک روز کامل

  Similan Islands(جزایر سیمیلان)

جزایر سیمیلان مجموعه ای از جزایر خالی از سکنه است که در حدود 84 کیلومتری شمال غربی پوکت واقع شده است. این شهر به دلیل سواحل بی نظیر ماسه سفید و سنگی های با شکل های عجیب و غریب که در زیر آب قابل مشاهده اند شناخته شده است. گذشته از توپوگرافی منحصر به فرد زیر زمینی ، فرصتی برای دیدن سفره ماهی و نهنگ های هشیار است.

توجه داشته باشید که جزایر سیمیلان از حدود اواسط اکتبر تا اواسط ماه مه فقط در دسترس عموم است.

اگر غواصی می کنید ، بهترین فرصت برای دیدن سفره ماهی و نهنگ ها بین فوریه و آوریل است.

در این جزیره هیچ اقامتگاهی وجود ندارد بنابراین بهترین راه برای شما این است که باکشتی هایی کروز liveaboard بروید.

زمان تخمین زده شده برای بازدید:یک روز کامل

رستوران های معروف پوکت تایلند کدامند؟

پیدا کردن غذای عالی در پوکت کار سختی نیست.اگر مزه واقعی غذاهای پوکتی را میخواهید تست کنید ، باید ین سه منطقه بروید: بافت قدیمی شهر ، کاتا و کارون

این لیست از 10 رستوران غذایی که باید در پوکت دیدن کنید:

 • Kwong Shop Seafood

یک رستوران عالی اما ارزان قیمت غذای دریایی تایلند در کاتا است.

 • Onion

این یکی از محبوب ترین رستوران ها در منطقه کاتا و با دلیل مناسب است. آنها غذاهای خارق العاده تایلندی را با قیمت های بسیار مناسب سرو می کنند.

One Chun Cafe & Restaurant

کافه و رستوران One Chun یکی از بهترین رستوران های بافت قدیمی شهراست

Raya متعلق به همان زنجیره ی کافه و رستوران One Chun است که توضیح می دهد که چرا هر دو رستوران بسیار خوب هستند.

در پوکت تایلنداز چه وسایل حمل و نقل استفاده میشود؟

گردش در پوکت به آسانی و ارزان نیست. یک سیستم حمل و نقل عمومی توسعه یافته وجود ندارد .

 • توک توک:

آنچه در پوکت به عنوان “توک توک” شناخته می شود با توک توک هایی که در بانکوک پیدا خواهید کرد متفاوت است. به جای خودروهای سه چرخ ، آنها مینی کامیون های چهار چرخ هستند که قرمز یا زرد هستند. توک توک مانند تاکسی ها ، شهرت بدی در پوکت دارند. آنها در اینجا گران تر از هر جای دیگر در تایلند هستند ، و اغلب برای حداقل زمان سفر حداقل 200 بات را شارژ می کنند. اگر نیاز به سوار شدن به توک توک دارید ، حتماً قبل از آن کرایه را با راننده طی کنید.

 • تاکسی:

تاكس ها از اعتبار كاملاً مشهور به توك توك برخوردارند و به همين ترتيب قيمت هاي اخاذي را نيز شارژ مي كنند.

حتماً قبل از سوار شدن کرایه را با راننده طی کنید.

 • گرب:

توریست ها با این تاکسی ها احساس امنیت بیشتری داردن اما در کل اما کرایه ها نسبت به یک مسافت مشابه در بانکوک حداقل سه برابر است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید:

لینک سایت

 • کامیون های آبی رنگSongthaew

این کامیون هاسیستم اتوبوس محلی در پوکت هستند.آنها ارزان قیمت هستند.برای مثال از کاتا تا بافت قدیمی شهر حدود 40 بات. اماآنها قابل اطمینان نیستند در واقع هیچ برنامه ی زمانی و مسیری مشخصی ندارند. برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید:

 • موتور تاکسی

: این راه گزینه ای مناسب برای مسافت های کوتاه باشد. سفرهای کوتاه مدت حدود THB 40 باشد

 

در سفر به پوکت تایلند هزینه روزانه چه قدر است؟

میزان بودجه چقدر به کاری که می خواهید انجام دهید بستگی دارد ، اما اگر فقط ابتدایی ترین نیازها را مانند اقامت ، وعده های غذایی ، نوشیدنی و اینترنت  را در نظر بگیرید ، باید در حدود 1.500 بات در روز برای هرنفر باشد.

 

 

برای تورپوکت تایلند از چه نرم افزار و اپلیکیشنی استفاده کنیم؟

Travel SYGIC:

اگر از برنامه ریزی سفر لذت می برید ، Sygic Travel برای شما مفید خواهد بود. این برنامه سفر رایگان است . این برنامه به شما امکان می دهد تا برنامه های کارآمد ایجاد کنید و به شما امکان می دهید نقاط مورد علاقه خود را روی نقشه بچینید و سپس آنها را بر اساس مکان دسته بندی کنید. به صورت رایگان در iOS و Android در دسترس است.

لینک دانلود ios

https://apps.apple.com/us/app/sygic-travel-maps-offline/id519058033

لینک دانلود android

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tripomatic&hl=en

 


4.7/5 - (3 امتیاز)
سفرهای خوب از اینجا آغاز می شود . . .

پس از بررسی توسط کارشناس در کوتاهترین زمان با شما تماس گرفته می شود و تمامی مراحل و مشاوره و رزرو با شما هماهنگ  می شود .