تور شمال از شیراز 

 

تور شمال از شیراز تور لوکس وارزان قیمت شهر های رامسر رشت متل قو جواهرده چالوس  و  کلیه مناطق گردشگری مازندران و گیلان 

دسترسی سریع

خدمات تور 
بلیت رفت و برگشت هواپیما
ترانسفر فرودگاهی از رشت به رامسر و بالعکس
اقمت در هتل با صبحانه
گشت های تمام روز با ناهار
برنامه گشت تورهای رامسر
روز اول : ترانسفر از فرودگاه رشت – گشت اسکله مرداب انزلی – به همراه ناهار
روز دوم : گشت محوطه تله کابین – گشت روستای سرولات – به همراه ناهار
روز سوم : گشت ییلاق جواهر ده – آبعلی – جنگل صفارود – به همراه ناهار
روز چهارم : گشت ییلاق دالخانی – به همراه ناهار
روز پنجم : ترانسفر به فرودگاه رشت – توقف کوتاه در شهر توریستی لاهیجان جهت خرید سوغاتی

دلایل انتخاب رامسر به عنوان مقصد سفر

رامسر عروس شهر های ایران است، این منطقه با نزدیکی جنگل و دریا ویژگی خاصی به این شهر داده است و این موضوع موجب جذب همیشگی گردشگران است.

وجود آب گرم های معدنی در نزدیکی ساحل دریا در شهر های کتالم و سادات شهر و خود شهر رامسر محل های مناسبی برای استحمام مسافران و اهالی محلی ایجاد کرده است، این آب گرم ها در نزدیکی دریا ویژگی منحصر به فردی را به رامسر بخشیدهاست.

وجود تله کابین رامسر که امکان عبور مسافران از ساحل دریا به ارتفاعات جنگلی را می دهد، امکان این سفر را برای مسافران فراهم کرده که زیبایی رامسر را از فراز آسمان ها تماشا کنند.

ییلاق های زیبای رامسر و آبشارهای خیره کننده و کمربندهای درختی جنگل های که در نزدیکی این اماکن، امکانات رفاهی زیادی را برای مسافران فراهم شده است، هر ساله خاطرات ماندگار زیادی را برای مسافران خلق می کند.

وجود فرودگاه در نزدیکی رامسر دسترسی به این شهر شمالی را برای مسافرانی که امکان سفر زمینی را ندارند امکان پذیر کرده است.

بازارهای سنتی این شهر که  خرید انواع سوغات و صنایع دستی و وجود رستوران های غذاهای سنتی که پاسخگوی سلایق مسافران زیادی را فراهم کرده است.

وجود روستاهای زیبا مانند گرسماسر و جواهرده، جنت رودبار برای کسانی که دوست دارند آسمان و ابر را زیر دست خود ببینند و غرق در ابر ها شوند، جای رویایی است.

بهترین زمان برای سفر به رامسر

به دلیل مجاورت رامسر با کوه و دریا و جنگل که هر کدام زیبایی منحصر به فردی دارند، در تمامی  فصل های سال مورد توجه گردشگران می باشد، اما پیشنهاد ما به شما  اوایل بهار، اواخر تابستان و اوایل پاییز است چون متعادل ترین دما و بارندگی را دارد.

جاذبه های دیدنی رامسر

جنگل دالیخانی

در جاده تنکابن به رامسر، جاده ییلاق جنت رودبارجنگلی است کوهستانی با درختان انبوه سر به فلک کشیده که یکی از بکرترین مناطق جنگلی ایران که مه غلیظش از ویژگی بارز آن است. دارای درختان بلوط و زرشک و فندق می باشد که در هر چهار فصل زیباست. از جاذبه های اطراف آن مثل سد میجران و روستا جنت رودبار حتما دیدن کنید.

سد میجران

 در فاصله 5 کیلومتری به طرف جنوب از مارکوه سدی خاکی بر روی رودخانه نسارود است که به واسطه وسعت و جنگل های اطرافش، چشم انداز زیبایی را خلق کرده است. این منطقه به دلیل حفاظتی بودن امکان وارد شدن به آن نیست، اما بزرگی این سد از فاصله ای دورتر، از خود سد بسیار جذاب تر است.

جنت رودبار

 واقع در جاده تنکابن به رامسر، انتهای جاده ییلاق جنت رودبار

جنت رودبار به سرزمین گل گاو زبان معروف است. دارای مناظر طبیعی خارق العاده ای است که به یکی از جاذبه های توریستی رامسر تبدیل شده است.

روستا جواهرده

 واقع در سه‌راه فلسطین، جاده‌ جواهرده تکه ای از بهشت با آبشارهای زیبا و قله‌های سرسبز سرخ تله با یخچال‌های دائمی که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. دیدن جاده دل فریب رامسر به جواهرده هنگام رانندگی جزو لذت بخش ترین بخش سفر است. گردشگران برای استفاده از چشمه‌های لپاسر که جنبه درمانی دارند، به این روستا می‌ روند.  می‌توانید از آب معدنی گازداری که در دل رودخانه روان است، بنوشید. این روستا به دلیل قرار گرفتن در بالای کوه دارای هوای خنک است.

دریاچه قو

واقع در نزدیکی روستای جواهرده دریاچه قو یک دریاچه مصنوعی است که با اهداف گردشگری توسعه داده شده و یکی از مکان های تفریحی جواهر ده محسوب می شود. اطراف این دریاچه جاذبه‌های طبیعی فراوانی است که می‌توانید در انجا ناهار میل کرده و از این مکان لذت ببرید.

 

پارک جنگلی صفارود

 واقع در جاده‌ روستایی جواهردهاین بوستان در دل دره‌ها و کنار رود صفارود با آب و هوای بسیار دل‌انگیز و رودخانه‌ای قرار دارد که با آب معدنی گرم و سرد به همراه مناظر جنگلی، طبیعی و بکر از توریستی ترین مناطق رامسر است.

 

آبشار ایج

واقع در نزدیکی روستاى ایج در اشکور علیامعروف به آبشار ده قلو رامسر که از ذوب شدن برف ‌های دائمی ایجاد می شوند. دارای پوشش گیاهی معطر، یخچال‌های دائمی و فضاهایی مانند غار هستند که با دیدن این مناظر لذت ببرید.

 

منطقه ییلاقی گرسماسر

 واقع در جاده تنکابن به رامسر، اولین روستا در انتهای جاده ییلاق جنت رودبار

مسیری جنگلی و زیبا که دارای کوهنوردانی است که به سوی قله سماموس می‌روند تا از مناظر طبیعی و باشکوه لپاسر بهره ببرند. این روستا یکی از شاهکارهای ییلاقی رامسر با طبیعت زیبا و آب و هوایی مطبوع  است.

آب گرم سادات محله

 واقع در سادات شهر، بلوار امام خمینی، خیابان شهید باهنر

یکی از آبگرم های معروف شهر رامسر که همه روزه از ۹ صبح تا ۹ شب میزبان شماست. تعداد زیادی از گردشگران از جمله توریست های خارجی هر ساله فقط به دلیل استفاده از همین آبگرم، به رامسر سفر می کنند.

غار یاغی لوکا

 واقع در منطقه شمال غربی رامسریک پدیده جالب و طبیعی در بالای کوه ایلمیلی است. در واقع چاهیست که دهانه آن نزدیک به سه متر است. طبق تعریف بومیان این غار در واقع پناهگاهی بوده که راهزنان و یاغیان از آن جا به سمت ساحل دریا فرار می کردند.

آبشار سیاسرت

واقع در جاده تنکابن به رامسر، 14 کیلومتر مانده به روستای جنت رودبار یک میراث طبیعی که در کنار جاده جنت رودبار واقع شده است. محیط اطراف این آبشار و رودخانه چالک رود که در کنار این آبشار واقع شده است باعث دوچندان شدن زیبایی آن شده است.

 

قلعه مارکوه

 واقع در رامسر، بخش کتالم، محدوده میان نیاسته و کرد محله، جاده مارکوه این قله زیبا از سلسله کوه‌های البرز است دارای پوشش گیاهی فراوان مانند انواع درختچه‌ها، درختان انجیلی، بلوط، شمشاد، مزارع برنج و باغات چای و مرکبات می باشد. تسلط به تپه‌ها و ارتفاعات سرسبز البرز در شمال قله و روستاهای اطراف و رودخانه نسارود در شرق قله زیبایی آن را دوچندان کرده است.

 

آبشار ازارک

 واقع در منطقه سنگ پشته

یک تجربه بسیار عالی برای دوستداران طبیعت و طبیعت‌گردی است. به دلیل بارش فراوان در ارتفاعات این مناطق بوجود آمده که دارای پوشش گیاهی بسیار متنوع به همراه جلوه زیبا و عطر خوش می باشد.

 

مقبره حبیب محبیان

واقع درروستا نیاسته کتالم

 مقبره حبیب محبیان، خواننده گرانقدر ایرانی که پس از فوت حبیب به یکی از مناطق پر رفت و آمد در رامسر تبدیل شده است.

 

هتل قدیمی رامسر

 واقع در خیابان شهید رجایی

این هتل در فهرست آثار ملی ثبت شده و از مشهورترین هتل های خاورمیانه محسوب می شود. هتل را معماران آلمانی و انگلیسی در دوره پهلوی طراحی و ساخته اند. مجسمه های زیبا با موضوعات مختلف در طی مسیر پلکانی منتهی به هتل به چشم میخورد که باید دیدن کنید. قسمت

شمالی هتل که ورودی اصلیست رو به دریا و قست جنوبی رو به کوه است.

مراکز تفریحی رامسر

مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز رامسر

 واقع در کیلومتر 5 رامسر، رودسر

 • از بین ۸ تله کابینی که در ایران وجود دارد از همه بزرگتر و زیباتر است و محیطی امن برای خانواده ها می باشد..
 • از مهم‌ترین بخش های آن تله کابین‌ رامسر است که ساحل دریای خزر را به ارتفاعات جنگلی متصل می‌کند، ۲ کیلومتر طول دارد که شما را حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به ارتفاع ۷۰۰ متری کوه‌های البرز می‌رساند.
 • در فاز کوهپایه ای این مجتمع شهر بازی، پیستهای ورزشی کارتینگ ، پیست ATV ، زمین بازی پینت بال و بزرگترین سینمای ۶ بعدی منطقه قرار گرفته است.
 • کلوپ دریایی این مجتمع جزو بهترین تفریحگاه های ساحلی مناطق شمالی می باشد، که می توانید تفریحاتی چون جت اسکی، پاراسیلینگ، اسکی روی آب، سواری قایق های تندرو، شاتل دریایی و اسکی روی آب را تجربه کنید .
 • همچنین مجتمع دارای مرکز خرید، هتل، باشگاه بیلیارد، سالن ماساژ، رستوران وکافی شاپ می باشد.
 • دارای پل عابر پیاده معلق است که برای رفتن به قسمت دیگر مجموعه تعبیه شده تا اگر اهل هیجان هستید، از آن گذر کنید.

 

چشمه ای آب گرم رامسر

 واقع درجواهرده، سادات محله، رامسر و کتالم

 • این چشمه‌های آب گرم اثرات درمانی زیادی دارند.
 • به دلیل داشتن انواع مواد معدنی و گاز از فعالیت‌های آتشفشانی در زمان‌های بسیار قدیم به وجود آمده‌اند.

آبگرم هتل آزادی رامسر

 واقع در بلوار رزاقی

 • دارای خواص درمانی متفاوت و مفید است.
 • خدمات شامل حرارت درمانی، آب درمانی و روان درمانی، تسکین دردهای ناشی از شکستگی های مزمن، درمان برخی از بیماری های پوستی، تسکین دردهای عضلانی و … می باشد.

 پارک آبی رامسر

 بین شهرستان رامسر و چابکسر قبل از تله کابین رامسر

 • دارای امکاناتی مثل اسکله تفریحی، قایق موتوری، جت اسکی، پاراسل، شاتل، بانانا، کافی شاپ، رستوران، نمازخانه، خوابگاه‌های کوچک رو به دریا و فضای سبز کنار دریا است.

 

بازار های محلی رامسر

بازار جدید ماهی‌فروشان رامسر

 واقع در لپاسرک، جنب پل صفارود

 • بازاری مدرن که بهترین مکان برای خرید ماهی تازه در رامسر است.
 • دارای ۲۲ غرفه است که از لحاظ بهداشتی در وضعیت بسیار خوبی است.
 • این بازار حدود یک سال است که ایجاد شده و قرار است به یکی از نمادهای رامسر تبدیل شود.
 • یک رستوران دریایی نیز در این بازار وجود دارد که در آن انواع ماهی‌ها طبخ و عرضه می‌شود.

بازار های محلی رامسر

که شنبه‌ها در ابتدای کمربندی شهر و اطراف میدان امام، دوشنبه‌ها در کتالم رامسر معروف به دوشنبه بازار و و چهارشنبه‌ها در سادات شهر رامسر معروف به چهارشنبه بازار

 • از معروف‌ترین بازارهای سنتی و قدیمی شمال کشور با قدمتی دیرینه هستند.
 • نوعی جاذبه برای آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ مردم رامسر محسوب می شود.
 • می‌توانید با قیمت مناسب سبزی‌جات، میوه‌جات، شیر محلی، ماست محلی، مرغ، خروس، اردک، بوقلمون، تخم‌مرغ محلی، ترشی، شیرینی خانگی، رب انار، زیتون پرورده و .. را تهیه کنید.
 • توصیه می‌کنیم صبح زود از این بازارها دیدن کنید تا خوراکی‌های خوشمزه آن را از دست ندهید.
 •  

بزرگترین مراکز خرید رامسر ؟

مراکز خرید آرامش

واقع در خیابان عبدالرزاق، روبروی هتل قدیم رامسر

 • بزرگ‌ترین و مجهزترین مرکز خرید رامسر با ۱۵۰ واحد تجاری لوکس و مدرن در 4 طبقه
 • طبقه زیرزمین پارکینگ و فروشگاه رفاه، طبقه اول مغازه‌های پوشاک، کیف و کفش و کافی‌شاپ، طبقه دوم عمدتا طلافروشی و طبقه سوم شهربازی، مکان‌های ورزشی-تفریحی، سینما و رستوران است.
 • معماری زیبای آن تلفیقی از معماری سنتی-محلی ایران و معماری مدرن است که همانند اسمش به شما آرامش می دهد.

مرکز خرید نگین

واقع در خیابان مطهری

 • دارای تنوع زیادی در محصولات ارائه شده می باشد که اگر مشکل‌پسند هستید، به احتمال زیاد شما را راضی می‌کنند.
 • کالاهای موجود در این مرکز خرید، عبارتند از پوشاک مردانه و زنانه، محصولات آرایشی و بهداشتی و لوازم منزل
 • پوشاک این مرکز خرید بسیار خوب و باکیفیت است و ارزش خرید را دارند.
 • مجتمع آب درمانی رامسر، کاخ مرمر، هتل قدیم رامسر و موزه تماشاگه خزر در نزدیکی این مرکز خرید است.

شعبه مرکزی فروشگاه پوشاک نوربرت

 واقع در طبقه دوم مجتمع تفریحی شهر سبز رامسر

 • می توانید پوشاک متنوع، با کیفیت و قیمت مناسب را در این فروشگاه تهیه کنید.
 •  

بهترین رستوران های رامسر

رستوران سنتی خاور خانم در حومه رامسر با ۱۷۰ نوع غذا که باقلی قاتوق، میرزا قاسمی، کباب‌ترش‌ه و مرغ شکم پر آن معروف است.

کبابی بازار کلاچای در کنار قهوه‌خانه محلی قرار دارد  که طعم کباب‌هایش تا مدت‌ها زیر دندان شما خواهد ماند.

مجموعه رستوران های زنجیره ای اکبر جوجه

که برای داشتن مرغ و جوجه طبیعی با رب و ترشی شمالی معروف است

رستوران بین المللی ایل میلی با انواع غذاهای محلی، ایرانی و فرنگی که میتوانید از دیدن کوه های سرسبز آنجا لذت ببرید.

رستوران مظاهری با محیط ساده که کباب ترش و خورشت های محلی مثل میرزاقاسمی و ترشی تره آن معروف است.

رستوران ملل با مکان شیک برای مشکل پسندها یک رستوران عالی است که ماهی های تازه آن معروف است.

رستوران کشتی که به سبک یک کشتی ساخته شده است  و میتوانید از  تجربه خوردن کته کباب معروف آن در کشتی روی خشکی لذت ببرید.

رستوران برادران با سابقه خیلی طولانی به همراه فضای عالی و قیمت مناسب که کباب ترش و ماهی سفید آن معروف است.

رستوران سنتی تله بام با  آلاچیق‌های تابستانی و زمستانی که چشم‌اندازی از کوهستان و دریا دارد.

رستوران هتل کوثر که به سبک سنتی ساخته شده و کباب های آن معروف است.

رستوران دوستی که کباب محلی آن معروف است.

سوغات خوراکی رامسر ؟

زیتون

سوغات مشهور رامسر است. همچنین زیتون پرورده از محبوب‌ترین ها است. نوعی دیگری از زیتون که در بازار به فروش می‌رسد، هسته آن را درآورده و به‌جای هسته از فلفل یا سیر استفاده می شود.

کلوچه و کوکی

کلوچه و کوکی نوعی شیرینی هستند که در تهیه آن از آرد، شکر و روغن استفاده می‌شود. به کلوچه نارگیل، شکلات، گردو و به کوکی تکه های شکلات اضافه می کنند .

ترشی

ترشی از سوغاتی‌های محبوب رامسر است. ازجمله ترشی‌های پرطرفدار می توان به ترشی بادمجان، سیرترشی، هفت‌بیجار، لیته و ترشی مرکبات اشاره کرد.

آغوزنون

در بسیاری از جشن‌های برای پذیرایی از آن استفاده می‌شود. همچنین یکی از شیرینی‌های مخصوص شب یلدا است که به دو شکل خام و پخته سرو می‌شود.

پشت زیک

در تهیه آن از کنجد، شکر، گردو، عسل و کره استفاده می‌شود، همچنین این شیرینی را کنار چای به ‌جای قند استفاده می کنند.

رشته ‌به‌ رشته

این شیرینی که دارای طرفداران بسیاری است از گردو، رشته آرد برنج، خاک قند، هل، روغن تهیه می‌شود.

قماق

یکی از پایه‌های اصلی صبحانه است که برای تهیه آن از شنبلیله، آرد گندم، کره، تخم‌مرغ، جعفری، شوید و گردو استفاده می‌شود.

برنجک

نوعی شیرینی مجلسی است که از آن برای پذیرایی در مراسم‌ها استفاده می‌کنند. در تهیه برنجک از آب، شکر، آب‌لیمو استفاده می‌شود.

نان قتلمه

یکی از نان‌های سنتی است که معمولا از آن در ماه رمضان استفاده می کنند. در تهیه آن از شیر، تخم‌مرغ، خمیرمایه، آرد سفید، شکر و نمک استفاده می‌شود..   

عسل کوهی

عسل دامنه کوه‌های مازندران که ارمغان شهر های شمالیست، بسیار ناب و خوشمزه است.

ماهی

ازجمله ماهی‌های خوشمزه شمال قزل‌آلا، ماهی آزاد یا سالمون، اردک‌ماهی، ازون برون، سوف و کلیکا است. فروش ماهی‌دودی و ماهی شور نیز که دیر فاسد می شوند، در بسیاری از بازارها رواج دارد.

خاویار

خزر بزرگ‌ترین منبع خاویار دنیا است که از محصولات اصلی دریای شمال محسوب می شود. بیش از ۹۰ درصد خاویار دنیا را از دریای خزر تأمین می‌کنند.

برنج

دارای برنج‌های خوشمزه و خوش عطر است.

مراسم سنتی مردمان رامسر ؟

جشن تیرگان

این مراسم در روز ۱۲ و ۱۳ آبان در جهت گرامیداشت آرش کمان گیر که توانست بر ضحاک پیروز شود، برگزار می‌شود. در اکثر شهرهای مازندران برپا می‌شود اما در رامسر قدمتی طولانی تر دارد. همچنین مردم به طبخ خوراکی‌های محلی می‌پردازند و در کنار جشن و پایکوبی، شعرخوانی هم دارند.

مراسم گلکار

این مراسم هر ساله در ۱۷ مرداد در جواهرده برگزار می‌شود. در این مراسم، دیوار مسجد آدینه را با گلی خاص گلگاری می‌کنند که این گل به جای آب با شیر تازه دام‌ها تغذیه می‌شود. مردم روستا معتقدند این کار باعث پر برکت شدن محصولات دامی و کشاورزی شان می‌شود. این مراسم دارای جشن و پایکوبی است و همچنین اهالی برای نشان دادن قدرت بیشتری خود با هم کشتی می‌گیرند.

آیین سنتی نوروز بل

این آیین سنتی تاریخ مشخصی ندارد ولی هرساله از ۱۳ تا ۱7مرداد برگزار می‌شود. در تقویم گالشی میانه مرداد را به عنوان آغاز سال برگزیدند زیرا این زمان از سال را بهترین موقع برای پرداخت مالیات و خراج سالانه می دانستند. مردم آتش روشن می‌کنند، لباس‌های نو می‌پوشند و به جشن و پایکوبی می‌پردازند.  

نوروز خوانی

این مراسم که معمولا دو هفته مانده به عید برگزار می‌شود، با نی سرایی و آواز خوانی شعر های محلی همراه است. معمولا با سه نفر انجام می‌شود که یک نفر خواننده، یک نفر نوازنده ساز و یک نفر که به آن بارکش می‌گویند و هدایای مردم را جمع می‌کند. برخی به جای دادن پول، تنقلات یا شیرینی می‌دهند.

آیین کرنا نوازی

کرنا موسیقی بادی از جنس نی است. از آیین‌های مذهبی است که به ‌صورت دسته‌ جمعی در مساجد و در روزهای اول محرم، تاسوعا، عاشورا، سوم و هفتم امام حسین برگزار می‌شود و جزو میراث معنوی این شهر محسوب می شود..

 

موزه های رامسر ؟

کاخ موزه رامسر واقع در  رامسر، میدان انقلاب، خیابان رجایی

کاخ موزه رامسر یا کاخ مرمر را در ساعات بین ۹ الی ۱۷ می‌توانید ببینید. این عمارت به دستور رضا شاه در یک باغ بنا شد تا میراث دار بخشی از تاریخ کشور ما باشد. معماری این بنا به سبک بناهای اروپایی است که در آن مجسمه های ارزشمند و قدیمی نگهداری می شود و بعد از انقلاب به محلی تبدیل شد که آثار هنرمندان بزرگ در آن نگهداری می شود. دارای گیاهان خاص، درختانی مانند مرکبات و یک درخت کاج ۲۳ متری که به چهار شاخ معروف است.

موزه مردم شناسی واقع در خیابان با هنر

این موزه که با هماهنگی میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری افتتاح شده است را میتوانید بین ساعات ۹ الی ۲۲ ببینید. در آن  اشیا و اموال فرهنگی مربوط به مردم نگهداری می شود که نشانگر فرهنگ و نوع زندگی و آداب و رسوم مردم است و ۳۰ سال طول کشیده تا لوازم آن را جمع آوری کنند. در این موزه یک خانه سنتی وجود دارد که در آن وسایلی مانند گمج یا قابلمه ساخته شده از گل، کفگیر، ماهی شور، کوره آهنگری و دستگاه چادر شب بافی یا پاچال قرار دارد.

کاخ مرمر یا موزه تماشاگه خزر واقع در خیابان شهید رجایی (سخت سر سابق)

کاخ مرمر از منحصر به فرد ترین باغ های ایران از نظر تنوع گونه های گیاهی است که اولین نهال های مرکبات اصلاح شده و گونه های گیاهی متفاوت و نایاب خارجی در آن کاشته شده است. این کاخ دارای 4 ستون سنگی، ببر سنگی، مجسمه‌های برنزی و مرمری، تابلوهای نقاشی عتیقه، فرش‌های نفیس، کریستال، منبت کاری‌های استادانه ، گچبری‌های زیبا و آثار هنرمندان بزرگ ایران و جهان است. کاخ مرمر 22 سال مصادره و متروک بود و در نهایت تبدیل به کاخ موزه مرمر شد و اکنون با نام تماشاگه خزر نیز شناخته می شود. ساعت بازدید بین 9 صبح الی 16 عصر می باشد.

 

سوالات متداول

خیر بدین منظور باید پرواز شیراز به رشت را رزرو کرده و از رشت تا رامسر ترانسفر زمینی شوید.

در حال حاضر مقاصد پروازی این فرودگاه محدود به 3  شهر تهران (هر روز هفته)، مشهد(دو روز در هفته) و اهواز (جمعه بعضی از هفته ها) می باشد.

روز های شنبه، سه شنبه، پنجشنبه و جمعه.

در حال حاضر یک ایرلاین آسمان در این مسیر فعالیت دارند.

 • اتوبوس مستقیم در مسیر شیراز- رامسر وجود ندارد اما می توانید  از اتوبوس شیراز-اصفهان سپس اصفهان-رامسر و بالعکس یا شیراز-تهران سپس تهران-رامسر و بالعکس استفاده کنید.
 • سفر با قطار به رامسر امکان پذیر نیست چون هیچ اتصالی به راه آهن سراسری ایران ندارد.
 • سفر با وسیله نقلیه شخصی که در مسیر های متفاوت، طول زمانی متفاوت دارد.

مسیر1- شیراز-اصفهان-ساوه-قزوین-لاهیجان-رامسر (حدود 14 ساعت)

مسیر2- شیراز-اصفهان-کاشان-قم-کرج-رامسر (حدود 15 ساعت)

مسیر3-شیراز-یزد-ساری-رامسر (حدود  18ساعت)

 

 • اتوبوس مستقیم در مسیر شیراز- رامسر وجود ندارد اما می توانید  از اتوبوس شیراز-اصفهان سپس اصفهان-رامسر و بالعکس یا شیراز-تهران سپس تهران-رامسر و بالعکس استفاده کنید.
 • سفر با قطار به رامسر امکان پذیر نیست چون هیچ اتصالی به راه آهن سراسری ایران ندارد.
 • سفر با وسیله نقلیه شخصی که در مسیر های متفاوت، طول زمانی متفاوت دارد.

مسیر1- شیراز-اصفهان-ساوه-قزوین-لاهیجان-رامسر (حدود 14 ساعت)

مسیر2- شیراز-اصفهان-کاشان-قم-کرج-رامسر (حدود 15 ساعت)

مسیر3-شیراز-یزد-ساری-رامسر (حدود  18ساعت)

 

 • باقالاقاتوق: از ترکیب باقلا، شوید و تخم‌مرغ تهیه می‌شود و اغلب با برنج و زیتون پرورده و ماهی شور سرو می‌شود.

  آغوز مسما: غذای سنتی و مقوی که از گوشت اردک و گردو تهیه و با برنج یا نان و انواع ترشی‌های محلی سرو می‌شود.

  خورشت آلو: که از مرغ تکه‌شده، دانه‌ی انار، آلو و مغز گردو تهیه می‌شود.

  اسپناساک: از برگ های خرد شده ی اسفناج و گوشت گوسفند یا گاو و پیاز تهیه می شود.

  مالابیج: با استفاده از ماهی سفید، سبزی های معطر،گردو و رب انار تهیه می شود.

  ناز خاتون: با استفاده از گوجه فرنگی، انار و بادمجان تهیه می شود.

  کدو بره:  بر پایه ی سبزیجات و گیاهان است.

  ترش ترشو: برنج به همراه حبوبات و ترشی آلوچه که  مانند آش درست می کنند.

  دوپتی: از ترکیب دوغ و حبوبات پخته شده و سیر داغ است.

  اسفناج مرجی: شامل اسفناج پخته، عدس، سیر، و انار ترش است.

  کهی انار: کدوی پخته همراه باقلا و عدس با گردوی و دانه انار که همراه پلو سرو می شود.

  واویشکا: سریع ترین غذا که از گوشت چرخ کرده، سیب زمینی نگینی شده و گوجه تهیه می شود.

   

  • فست فود عطاویچ که سوخاری‌های آن را نباید از دست بدهید.
  • فست فود بنیتو که پیتزا و همبرگرهایش را هر جایی نمی‌توانید امتحان کنید.

   

   

  کافه های رامسر  ؟

  • کافه هفت واقع در کمربندی فاز یک ، نبش شمالی هشت
  • كافه 25 واقع در بلوار رزاقی، برج چشم انداز
  • کافه هتل رامسر واقع در خیابان رجایی
  • كافه رئال واقع در بلوار باهنر
  • کافه مروارید سبز واقع در بلوار معلم
  • کافه وانیا واقع در بلوار معلم
  • کافی شاپ برلیان واقع در بلوار باهنر
  • کافه آرامش واقع در بلوار امام خمینی
  • کافه حاجی بابا واقع در | میدان شهید رجایی
  • حصیر بافی و صنایع دستی چوبی

   این صنعت  مدت هاست که در رامسر رواج دارد و بسیاری از روستاییان از این طریق زندگی خود را می گذرانند.

   چادرشب بافی

   از هنرهای زنان روستایی رامسر در گذشته است که هرچی به حال نزدیک تر می شویم، این هنر هم رو به فراموشی رفته است. در تهیه آن از پارچه‌های رنگارنگی استفاده می‌شود و با توجه به این که زحمت زیادی دارد، در نهایی قیمت ارزانی نخواهد داشت.

   نمدبافی

   نمد از پشم طبیعی ساخته می‌شود که بسیار سخت و زمان بر است. نمدی که بیشتر مشت‌ومال خورده باشد، قیمت بالاتر و دوام بیشتری دارد.

   مرواربافی

   مروار که چوب ترکه‌ای است، پس از تهیه شدن به سه یا چهار قسمت تقسیم می‌شوند، سپس در آب جوشانده و می بافند و زمان می دهند تا خشک شود. وقتی روغن جلا روی آن قرار می‌گیرد، به رنگ طلایی درمی‌آید. مروار نامرغوب به رنگ سبز با سیاه است و هرچه رنگ آن طلایی‌تر باشد، از کیفیت بهتری برخوردار است.
   • خیابان گردی با بلوار معلم رامسر که یکی از طویل ترین بلوارهای معروف ساخته شده در دوره پهلوی است و مثل یک کمربند دریا و کوه و جنگل را به هم وصل می کند. شما را از ساحل دریا رامسر به قدیمی ترین هتل این شهر می برد. پیشنهاد ما لذت بردن از غروب زیبا و سپس قدم زدن در شب زیر نور چراغ هایی با سبک اروپایی است.
   • قدم زدن و نشستن در ساحل زیبا رامسر با غروب دلپذیرش آرامشی وصف نشدنی می بخشد، اگر خسته شدید می توانید از امکانات رفاهی مثل رستوران، فست فود و فروشگاه صنایع دستی استفاده کنید.
   • پارک ملی رامسر و پارک دریملند را می توانید هنگام شب بروید و مدتی را به استراحت بپردازید و لذت ببرید.