تور یزد از شیراز

اطلاعات گردشگری شهر بادگیر ها , یزد

یزد بعد از ونیز ایتالیا به عنوان تاریخی ترین شهر جهان نام گرفته و لقب اولین شهر شهر خشتی جهان را نیز به خود اختصاص داده است.
این شهر با آب و هوای گرم و کویری به عنوان کم بارش ترین شهر ایران شناخته می شود که در طول سال گردشگران زیادی از سراسر جهان و حتی ایران را به خود جذب می کند. بنا های تاریخی، بافت قدیمی و شب های کویری بی نظیر همه و همه می توانند خاطرات به یاد ماندنی را از سفر به یزد به یادگار بگذارند.

بهترین زمان سفر به یزد


با آب و هوای گرم و بیابانی یزد می توان این شهر را جز شهر های ۲ فصلی ایران با تابستان گرم و طولانی از اسفند تا مهر و فصل کوتاه سرما از آبان تا پایان بهمن در نظر گرفت. با توجه به این نکته می توانید زمان سفر خود را تنظیم نمایید و بنا به فصل و جشن ها و آیین های مختلفی که در یزد برگزار می شود از همه جنبه های سفر به یزد لذت ببرید.

هزینه های سفر به یزد


برای اقامت در یزد میتونید از بین هتل های سنتی و اقانتگاه های بوم گردی ویا هتل های لوکس بسته به نوع سفر و هزینه ای که برای اقامت در نظر گرفته اید انتخاب کنید.هزینه ورودیه ها به اماکن دیدنی نیز بین ۳۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان متغیر است. برای تردد در شهر نیز میتوانید از وسایل نقلیه عمومی با نرخ های متعارف استفاده کنید. برای انتخاب نوع غذا نیز از رستوران ها و غذا خوری های مختلف با نوع پخت متفاوتی از غذا های محلی یزد امکان انتخاب را به شما می دهد. اگر در یکی از هتل های سنتی یزد اقامت داشته باشید می توانید از فضا های سنتی و خدمات مناسب این اماکن استفاده کنید. این نکته رو هم درنظر داشته باشید که سفر به یزد با تور های گردشگری می تواند در کاهش هزینه به شما کمک کند.

جاذبه های گردشگری یزد


در کوچه و پس کوچه شهر یزد در بافت های سنتی می توان یک اثر تاریخی و بنای قدیمی دید. ما به معرفی برجسته ترین و پر بازدید کننده ترین آثار این شهر می پردازیم.


آتشکده زرتشتیان


در این محل از آتش مقدسی که محل نیایش زرتشتیان یزد هست نگه داری میشود. این آتش در مجمر بزرگی از جنس مس میسوزد که مسئول نگه داشتن آن فردی به نام هیربد است. بازدید کنندگان این مکان می توانند آتش همیشه فروزان را از پشت دیوار شیشه ای مشاهده نمایند.

 

باغ دولت آباد


این باغ یکی از ۹ باغ ایرانیست که به ثبت جهانی یونسکو رسیده که در فضای گرم وکویری یزد شکوه و جلوه ی خاصی را برای بازدید کننده به وجود می آورد.

 

مجموعه امیر چخماق


این مجموعه در قلب بافت تاریخی شهر یزد قرار گرفته است و یکی از برجسته ترین نقاط این شهر می باشد. در این مجموعه می توان حمام، تکیه، کاروانسرا و از همه مهم تر مسجد می باشد.

 

مسجد جامع


این مسجد جز برجسته ترین آثار و بنا های تاریخی شهر است که چشم هر بیننده ای را با کاشی کاری و گنبد و مناره های منحصر به فرد خود به خود خیره می کند.

 

زندان اسکندر(مدرسه ضیاییه)


این بنای تاریخی در زمان حمله اسکندر به ایران به عنوان زندان استفاده می شده و بعد ها با تغییر کاربری به مدرسه مورد استفاده قرار گرفته است. از نکات برجسته این بنا میتوتن به وجود چاهی با قطر دهانه دو متر و ارتفاع ۱۸ متری گنبد آن اشاره کرد.

پیشنهاد سفر ۴ روزه به یزد از شیراز


برای سفر به یزد می توانید با تهیه بلیت اتوبوس به سمت یزد با فاصله ای حدود ۶ ساعت هر روز حرکت داشته باشید. و هم چنان با وسیله نقلیه شخصی با طی کردن همین مسافت به یزد بروید.


روز اول: قلب تاریخی شهر رو لمس کنید
برای روز اول میتونید به آتشکده زرتشتیان برید و بعد از موزه دیدن کنید. در این روز میتونید آب انبار ۶ بادگیر رو هم ببینید و ناهار رو در رستوران خان دوحد میل کنید.
روز دوم: بازدید از چک چک و میبد
واسه رفتن به این زیارتگاه و روستای میبد باید یک نیم روز رو در نظر بگیرید. در چک چک از زیبایی طبیعی و خانه های روستایی دیدن کنید.
روزسوم: بازدید از مجموعه امیر چخماق
علاوه بر دیدن بنا های تاریخی از بازار حاجی قنبر نیز در این مجموعه دیدن کنید. ناهار رو هم میتونید در رستوران هتل سنتی ملک التجار میل کنید.
روز چهارم: بازدید از محله فهادان
بقعه ۱۲ امام، زندان اسکندر، حمام ابوالمعالی از بنا هایی هست که در محله فهادان میتونید ببینید. واسه ناهار هم به هتل داد سری بزنید.
روز پنجم: بازار گردی
برای روز پنجم میتونید سری به بازار های قدیمی شهر بزنید و برای گزراندن عصر هم سری به خانه هنرمندان بزنید و از محل دنج و صمیمی کافه این خانه لذت ببرید.

۴.۵/۵ - (۱۱ امتیاز)