تور شیراز

انتخاب تور بر اساس هتل های پیشنهادی

با انتخاب هتل های پیشنهادی زیر میتوانید بهترین قیمت تور کامل بر روی هتل انتخابی را ببینید و بر اساس تاریخ مورد نظر رزرو خود را به کمک سفریاران گردشگران با خیال راحت انجام دهید .

سفر به شیراز شهرراز

شیراز پایتخت فرهنگی ایران شهر شعر و گل و باغ های همیشه سبز مقصدی می‌باشد که در ۴ فصل سال زیبایی منحصر به فرد خود را دارد و در فصل بهار می‌توانید بوی لذت بخش بهار نارنج را استشمام کنید، در فصل تابستان می‌توانید در هوای گرم شیراز در زیر نور افتاب خوراک لذت بخش اب دوغ خیار را میل کنید، در پاییز برروی برگ های  خیس باران خورده در خیابان ارم قدم بزنید و در زمستان آش های لذیذ شیرازی را در سرما میل کنید.

جاذبه های گردشگری شیراز

💠 روز اول در شیراز کجا بریم؟!

شهر شیراز در برگیرنده ی انواع جاذبه های طبیعی و تاریخی می‌باشد که نه تنها بازدید کنندگان بلکه مردم فرهنگ دوست شیراز روزانه از این جاذبه ها بازدید می‌کنند و بازدید از جاذبه های تاریخی جز جدایی ناپذیر تفریحات مردم شیراز در زمان ازادشان است.

پیشنهاد ما به شما در روز اول بازدید از شیراز این است که صبح را به بازدید از مسجد نصیرالملک اختصاص دهید. بهترین زمان بازدید از این مسجد زیبا برای عکاسی با کاشی های رنگی ۸ صبح می‌باشد. پس از آن به سمت نارنجستان قوام و خانه زینت الملک حرکت کنید.

پس از طی کردن فاصله ی زمانی ۵ دقیقه ای به این دو عمارت زیبا می‌رسید و می‌توانید عکس های زیبا در آینه کاری های زیبای نارنجستان قوام بگیرید و از موزه ی اثار باستانی در تمام ادوار تاریخی در زیرزمین نارنجستان بازدید کنید.

فراموش نکنید در هنگام بازدید از خانه ی زینت الملک از موزه ی مشاهیر شیراز نیز بازدید کنید که در این موزه مجسمه ی مومی مشاهیر شیراز بر اساس دوره ی تاریخی ساخته شده اند. پس از آن می‌توانید به انتهای کوچه ی میان نارنجستان قوام و خانه ی زینت الملک بروید و از کوچه گالری معروف شیراز بازدید کنید. این کوچه گالری حاصل زحمات استاد عادل یزدی نقاش سرشناس است که بر روی دیوارهای کوچه های بافت قدیمی شیراز نقاشی داستان های معروف ایرانی را کشیده اند.

 پس از آن می‌توانید نهار خود را در خانه های سنتی در بافت قدیمی صرف کنید. عمارت ایران مهر, عمارت فیل, هتل داروش از جمله مکان هایی هستند که می‌توانید در فضایی دلچسب غذای ایرانی و شیرازی را امتحان کنید.

پس از صرف نهار پیشنهاد می‌شود از مجموعه ی زندیه که باقی مانده از دوران کریم خان زند می‌باشد بازدید کنید. ارگ کریم خان، موزه پارس، مسجد وکیل، حمام وکیل و بازار وکیل که در کنار هم قرار دارند، همگی بناهای زیبا و باشکوهی هستند که در آن می‌توانید معماری بناهای شیراز را در زمان زندیه مشاهده کنید.

فالوده معروف شیرازی

پیشنهاد میشود حتما فالوده ی معروف شیرازی را در کنار ارگ میل کنید. پس از بازدید از مجموعه ی زندیه در مقابل مسجد وکیل کافه های خیابانی وجود دارد که می‌توانید در آنجا استراحت کنید و بعد از ان به سمت باغ ارم حرکت کنید. 

پس از طی کردن مسیر ۱۵ دقیقه ای با ماشین به باغ گیاه شناسی ارم خواهید رسید که می‌توانید باغ زیبای همیشه سبز ارم با عمارت قدیمی آن را مشاهده کنید و از ۴ باغ معروف شیراز لذت ببرید. 

در انتهای روز پیشنهاد می‌شود بازدید از ارامگاه حافظ شاعر معروف شیرازی را داشته باشید و با دیوان حافظ فال بگیرید و جواب مراد دل خود را از حضرت حافظ بگیرید.

💠 روز دوم در شیراز کجا بریم؟؟

در روز دوم بازدید از شیراز پیشنهاد می‌شود که با راهنمای تخصصی فرهنگی از سایت های باستانی نزدیک به شیراز که تقریبا ۸ ساعت زمان میبرد بازدید کنید. مجموعه ی منحصر به فرد تخت جمشید که با شیراز فقط ۳۰ دقیقه فاصله دارد دربرگیرنده ی کاخ های باقی مانده از دوران هحامنشیان می‌باشد که بازدید از کل مجموعه همراه با توضیحات تخصصی حدود ۲ ساعت زمان میبرد. در هنگام بازدید از مجموعه شما تجربه ی قدم زدن در باقی مانده های آثاری را خواهید داشت که جزو باشکوه ترین میراث تمدن ما قلمداد می‌شوند و از ظرافت نقش برجسته ها و مهارت استادکاران ۲۵۰۰ سال پیش متعجب خواهید شد.

همچنین می‌توانید از غرفه های ورودی مجموعه سوغات و کتاب های مربوط به تاریخ پرشکوه ایران را تهیه کنید. پس از آن از نقش رستم و نقش رجب بازدید کنید , نقش رستم در فاصله ی ۱۰ دقیقه ای از تخت جمشید قرار گرفته است و دربرگیرنده ی آرامگاه های باشکوه ۴ پادشاه بزرگ دوران هخامنشیان می‌باشد و همچنین بنای راز آلود کعبه زرتشت و نقش برجسته ها و کتیبه های معروف دوران ساسانیان در این مکان قرار گرفته است که بازدید از تمام این اثار تقریبا ۱ ساعت زمان می‌برد. نقش رجب نیز رو به روی نقش رستم قرار گرفته است که شامل ۳ نقش برجسته از دوران ساسانیان میباشد و بازدید از این مجموعه ۱۵ دقیقه زمان خواهد برد.پس از آن به سمت پاسارگاد حرکت کنید و پس از گذشت ۱ ساعت شما به مجموعه ی پاسارگاد خواهید رسید. برای صرف نهار می‌توانید به رستوران هوبره بروید و یکی از لذیذترین غذاها را در آن محیط سنتی و گرم میل کنید. 

در انتهای خیابان این رستوران مجموعه ی پاسارگاد قرارگرفته است که مجموعه ای وسیع باقی مانده از امپراطوری باشکوه هخامنشیان می‌باشد که آرامگاه کوروش بزرگ در این منطقه قرارگرفته است، همچنین این مجموعه شامل بناهای دیگری از جمله کاخ ها و کاروان سرا و ساختاری به نام تل تخت می‌باشد. بازدید از این مجموعه نیز حدودا ۲ ساعت به درازا می انجامد. بعد از آن پس از گذشت حدود ۲ ساعت به شیراز باز خواهید گشت.‌

💠 مناطق کمتر توریستی شیراز کجاست؟

 دیدنی های شیراز به همین مناطق محدود نمی‌شود و شیراز شهریست که در اکثر دوره های تاریخی آثار باستانی و قدیمی بسیاری دارد. از دیگر مکان های زیبایی که در هنگام سفر به شیراز به شما پیشنهاد می‌شود، ۴ باغ های معروف شیراز شامل باغ جهان نما، باغ دلگشا و باغ عفیف اباد می‌باشد.

آرامگاه سعدی شاعر پرآوازه ی ایران در این شهر قرارگرفته است. مسجد عتیق قدیمی ترین مسجد شیراز می‌باشد و از دیگر مساجد زیبای شیراز مسجد مشیر را می‌توان نام برد. از دیگر مکان های دیدنی شیراز موزه هفت تنان، بقعه بی بی دختران، خانه فروغ الملک ، خانه سعادت، دروازه قرآن، ارامگاه خواجو و آرامگاه شاه شجاع می‌باشد. زیارت از حرم حضرت شاه چراغ و امام زاده علی ابن حمزه از دیگر فعالیت هایی است که می‌توانید در هنگام بازدید از شیراز انجام دهید. گهواره ی دید و باباکوهی مکان هایی هستند که برای علاقه مندان به کوه نوردی پیشنهاد می‌شود. اگر قصد انجام پیاده روی را در شهر شیراز دارید، مسیر پیاده راه سلامت به شما پیشنهاد می‌شود.

💠 کجا غذا بخوریم؟

اگر به دنبال رستوران هایی با محیط و سلایق خانوادگی هستید، هفت خان، صوفی و رستوران صخره ای باکویه پیشنهاد ما به شما برای صرف یک وعده غذای جذاب خانوادگی میباشد.

اگر در مرکز شهر اقامت دارید و به دنبال رستوران هایی میگردید که یک وعده غذای سنتی را میل کنید عمارت ایران مهر، کته ماست، شرزه ، داروش از رستوران هایی هستند که در بافت سنتی واقع شده اند و از کیفیت غذایی خوبی برخوردار هستند.

اگر دوست دارید کافه و رستوران هایی بروید که بیشتر فضای جوان پسند و مدرن دارد پیشنهاد ما به شما رستوران گرن، لافارین، میشیگان، مانارولا، ویکند لانژ، میچو اسکای لانژ، ویتوریا، گاردن هال ، زون و فلامینگو میباشد.

اگر به دنبال غذاهای باربیکیویی در شیراز میگردید پیشنهاد ما به شما، مطعم لاری و مانارولا میباشد.

اگر علاقه به کافه های TAKE AWAY  دارید کافه گیشه، دلفیکو، جینیس ، رولر و آرک مکان مناسبی میباشد.

اگر علاقه به غذاهای خیابانی دارید فست فود گریزلی ، اقای لذیذ و فست فودهای اطراف فلکه گاز پیشنهاد ما میباشد.

اگر علاقه به استیک  دارید لذیذ ترین استیک ها را میتوانید در خانه استیک دلا، هاوک و پالت میل کنید.

اگر به دنبال کافه رستوران هایی با فضای باغی میباشید رستوران رز گلد، هفت ایوان، نامیا، شاندیز منوچهری و برکه فضایی مناسب برای شما می‌باشد.

اگر به دنبال فودکورت خوب می‌باشید، فود کورت مجتمع شیراز مال و فود کورت ساختمان الف معالی آباد پیشنهاد می‌شود.

💠 اطراف شیراز کجا بگردیم؟

در زمان اقامت در شیراز می‌توانید از جاذبه های اطراف شیراز نیز لذت ببرید. روستای تاریخی قلات از جاذبه های نزدیک به شیراز می‌باشد که حدود ۳۰ دقیقه با شیراز فاصله دارد و شما می‌توانید در تمامی فصول از زیبایی های جنگل قلات لذت ببرید و همچنین می‌توانید در رستوران گیله وا واقع در قلات نهار دلپذیری را نوش جان کنید. اگر قصد اقامت در این روستای زیبا را دارید می‌توانید در هتل ۱۱ پالاس که در قلات واقع شده است نیز اقامت داشته باشید.

شهرستان سپیدان در نزدیکی شیراز با فاصله ی تقریبا ۲ ساعته قرارگرفته است که در زمستان میزبان گردشگران یک روزه برای اسکی و برف بازی می‌باشد. پیست اسکی و هتل پولاد کف ازخدمات رفاهی ساخته شده در این مکان میباشد. پیشنهاد میشود در هنگام بازگشت از سپیدان به شیراز، اکبر جوجه شهرک دوکوهک را از دست ندهید.

از دیگر مناطق تفریحی در اطراف شیراز می‌توان از دریاچه ی نمک،دریاچه ی هفت برم، تنگه سرخ، سد درودزن، روستای دشتک، دشت ارژن، کوهمره سرخی، تنگ تیزاب و روستای کهکران نام برد.

در شهرستان فیروزآباد جاذبه های طبیعی و تاریخی جذابی قرارگرفته است. تنگه هایقر منطقه ای شگفت انگیز میباشد که به گرند کنیون ایران معروف است به دلیل اینکه مشابه این جاذبه ی طبیعی در اریزونای آمریکا نیز موجود است. علاوه بر این آثار بی نظیر تاریخی از دوران ساسانیان نیز به جای مانده است که میتوان از قلعه دختر ، کاخ اردشیربابکان نام برد که کاخ های بی نظیری با معماری و طاق های ساسانی می‌باشند.

شهرستان کازرون در برگیرنده ی جاذبه های دیدنی دیگری مانند شهر بیشاپور و  نقش برجسته های منحصر به فرد تنگ چوگان است.

در نظر داشته باشید مناطقی که به شما معرفی شده است مناطق امنی است که تمامی سنین میتوانند از زیبایی ها لذت ببرند و درجه سختی ندارد.

💠 کجا اقامت داشته باشیم؟

از بهترین هتل های ۵ ستاره شیراز هتل بزرگ شیراز و هتل زندیه میباشد که خدمات با کیفیتی را ارائه میدهند. این هتل ها به لحاظ جغرافیایی در مرکز شهر واقع شده اند و شما دسترسی خوبی به نقاط گردشگری شیراز خواهید داشت. در هتل های ۴ ستاره، هتل الیزه و رویال  هتل های پیشنهادی ما به شما هستند.

اگر قصد اقامت در هتل ها و اقامتگاه های سنتی را دارید، بدون شک پیشنهاد ما به شما هتل بوتیک راوی، هتل داروش، هتل بوتیک درب شازده، عمارت ایران مهر، عمارت فیل، هتل آلان هستند.

ما در گردشگران شهر راز  برای انجام تمامی رزروهای شما و گشت های تخصصی شیراز گردی در کنار شما هستیم.

سوالات متداول تور شیراز

شما  میتوانید در سایت  gardeshgaran1.com   در صفحه تور شیراز لیستی از تورهای ارزان را مشاهده نمایید.

 منظور از تور ارزان نادیده گرفتن کیفیت نیست . فصل های تابستان و پاییز یکی از ارزانترین  زمان ها برای سفر به شیراز است. شما اگر شرایط سفر و شرایط کاریتان به نحوی است که میتوانید در تمام ایام سال سفر کنید با نگاهی به تقویم تاریخ  روزهای غیر تعطیل  و غیر مناسبتی و حتی اوایل هفته و در ایام خلوت تر با هزینه مناسب تر سفر ارزان به شیراز را  میتوانید تجربه کنید .شما میتوانید از طریق سایت  gardeshgaran1.com از بهترین نرخ های تور های شیراز مطلع شوید.

اژانس گردشگران شهر راز  با سابقه طولانی  در زمینه گردشگری خدماتی از جمله :بلیط ،هتل،ترانسفر فرودگاهی و گشت های شیراز با تعداد روزهای متفاوت  متناسب با مدت اقامت شما به همراه راهنماهای با تجربه در زمینه گردشگری ارائه میدهند.و این خدمات با توجه به هزینه  شما میتواند با قیمت های متفاوت به شما پیشنهاد شود.

تور لوکس شیراز از نظر خدمات، شامل تشریفات ویژه ای میباشد.که از نظراقامت  شما میتوانید هتل های ۵ و ۴ ستاره با بهترین امکانات راانتخاب کرده   و در صورت تمایل این  تورها را به صورت  انفرادی یا گروهی  با  ماشین های لوکس و بهترین راهنماهای گردشگری در طی تور تجربه کنید.  گردشگران شهر راز که مجری بهترین تورهاست میتواند برای این  انتخاب در  کنار شما باشد.

شهر شیراز با چهار فصل زیبا  که هر فصل نقشی از زیبایست در هر فصل مشتاقان خاص خود را دارد.اما فصل بهار به دلیل شکوفه های رنگارنگی که سراسر شهر را فرا میگیرد و  هوای دلپذ یر و عطر بهار نارنج که در همه ی کوچه ها و خیابان ها به مشام میرسد و زیبایی خاصی به شهر میدهد مقصدی مناسب برای سفر باشد. که در این ایام  هر ساله  پذیرای هزاران گردشگر داخلی و خارجی میباشد.  بنابراین  از اوایل نوروز تا پایان اردیبهشت ماه و از نیمه شهریور تا اول مهرماه بهترین زمان برای سفر به این شهر زیبا  میباشد.

برای خرید و رزرو آنلاین تور کیش مدرک خاصی مورد نیاز نیست ولی برای سوار شدن به هواپیما و تحویل اتاق هتل شناسنامه و کارت ملی مسافران را می بایست به همراه داشته باشید.

شما میتوانید  از طریق سایت gardeshgaran1.com  روزانه از نرخ  تورهای  شیراز  با گشت های متنوع مطلع شوید و کارشناسان ما با تجربه کافی در زمینه گردشگری میتوانند شما را در انتخاب بهترین تور با هزینه مد نظر شما راهنمایی کنند.

ما بعنوان یکی از اژانس های برتر شیراز امکان اجرای تور شیراز را از تمام شهر های ایران داریم .بنابراین از هر شهر ایران که باشید میتوانید به تورهای ما  در شیراز ملحق شوید.

قیمت تورهای شیراز معمولا با توجه به مدت زمان اقامت ،نوع سفر(زمینی و هوایی)،اقامتگاه،ستاره و خدمات هتل ها،ایرلاین پرواز،و دیگر خدمات تور متفاوت است .شما میتوانید برای اطلاع دقیق از  نرخ ها به  سایت   gardeshgaran1.com  مراجعه کنید و یا با کارشناسان ما در تماس باشید.

دسترسی سریع

۴.۶/۵ - (۲۰ امتیاز)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

پس از بررسی توسط کارشناس در کوتاهترین زمان با شما تماس گرفته می شود و تمامی مراحل و مشاوره و رزرو با شما هماهنگ  می شود .