ویزای کانادا

4.9/5

ویزای کانادا، سند یا مدرک معتبری است که به افراد متقاضی مهاجرت، اقامت یا سفر به کشور کانادا اعطا می شود. ویزای کشور کانادا معمولاً به صورت 5 ساله برای متقاضیان صادر می گردد .

 • راهنمای جامع ویزای کانادا و مهاجرت به کانادا
 • ویزای 5 ساله توریستی کانادا
 • مدارک , شرایط و هزینه ها
 • پیشنهادات تجربی
 • شرایط و مدارک

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا شامل چه مواردی هستند؟

أخذ ویزای توریستی کانادا مراحل پیچیده ای دارد و برای دریافت آن باید مدارک زیادی را آماده نمود. مدارک هویتی، فرم ها و اسناد مالی، مدارک املاک شخصی و مدارک تحصیلی برای این کار مورد نیاز هستند. خلاصه ای از مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا با هدف گردشگری به صورت زیر فهرست می شوند:

مدارک و شرایط به زبان فارسی

چک لیست شرایط و مدارک لازم ویزای تورسیتی مالتیپل 5ساله کانادا

اما باید توجه داشته باشید که صدور ویزای 5 ساله کانادا شرایط و قوانین خاص خود را دارد. فرد یا افراد می توانند تحت عناوین مختلف برای أخذ ویزای کانادا اقدام کنند. دریافت این سند مهم، صبر، تلاش و رعایت قوانین و مقررات سفارت کانادا را می طلبد. درصد زیادی از این افراد برای یافتن موقعیت شغلی بهتر در یکی از شهرهای کشور کانادا برای دریافت ویزای کانادا اقدام می کنند. برخی دیگر قصد دارند در یک مدت کوتاه برای گردش و تفریح به آنجا سفر کنند و درصد بسیار کمی هم برای دیدن از اقوام و خانواده به کانادا سفر می کنند. این افراد، متناسب با نوع سفر و مدت اقامت خود به نوع ویژه ای از ویزای کانادا نیاز دارند. در این مطلب به بررسی انواع ویزای کانادا، شرایط دریافت ویزا، مدارک مورد نیاز و مراحل صدور آنها خواهیم پرداخت.

آشنایی با انواع ویزای کانادا 

اگر شما هم جزو افرادی هستید که دریافت ویزای کانادا برایتان اهمیت دارد، قصد یافتن شغل مناسب در کشور کانادا را دارید و یا برای کار و تجارت عازم این کشور هستید، باید در اولین فرصت برای دریافت ویزا اقدام کنید. ویزای کانادا برای افراد مختلف و تحت عناوین متفاوت صادر می شود؛ ویزای کار، ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری و …، تنها بخشی از انواع ویزای کانادا هستند. در این قسمت با انواع ویزای کشور کانادا آشنا خواهیم شد.

ویزای موقت و دائم کانادا

ویزای موقت و ویزای دائم، دو دست اصلی ویزا هایی هستند که برای ورود به کشور کانادا صادر می شوند. ویزای موقت کانادا شامل نوعی ویزا است که به متقاضیان سفر به کانادا اعطا می شود؛ در ویزای موقت، فرد مجاز است در یک دوره کوتاه مدت که با توجه به هدف سفر به کانادا معین می شود، در کانادا اقامت کند. این نوع ویزا معمولاً برای گردشگران خارجی، ملاقات با اقوام و افراد متقاضی تحصیل در کانادا صادر می گردد.

ویزای دائم کانادا پس از اقامت کوتاه مدت در این کشور در مدت معین برای فرد صادر می شود. دریافت این نوع ویزا به منزله مجوز اقامت دائم در شهرهای کانادا است. فردی که ویزای اقامت دائم در کانادا را دارد، یک شهروند کانادایی محسوب می شود. برای دریافت ویزای اقامت دائم در کشور کانادا می توان از راه های مختلف اقدام نمود.

أخذ ویزای کانادا به صورت اقامت دائم از طریق ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای سرمایه گذاری، اقامت از طریق ازدواج، اقامت از طریق پناهندگی و تولد در کشور کانادا امکان پذیر است. این ویزا به مدت 5 سال صادر می شود و پس از پایان این 5 سال باید آن را تمدید کرد.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

ویزای توریستی کانادا، نوعی ویزای موقت کانادا است که برای توریست ها و گردشگران خارجی که قصد گردش در کشور کانادا را دارند صادر می شود. این نوع ویزا به دو صورت ساده و مدت دار به متقاضیان ارائه می شود اما در سال های اخیر فقط ویزای مدت دار یا ویزای مولتی کانادا به مدت 5 سال صادر می شود. با أخذ ویزای مولتی کانادا، فرد مجاز است به مدت 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشد و پس از آن در سال آینده نیز بدون نیاز به کسب ویزا به این کشور سفر کند. ویزای مولتی کانادا در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین نوع ویزای کانادا محسوب می شود.

 • پاسپورت فرد متقاضی با مدت حداقل 6 ماه اعتبار
 • شناسنامه به همراه ترجمه آن
 • عکس پرسنلی رنگی با زمینه سفید
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی (این فرم باید برای هر یک از اعضای خانواده به صورت مجزا کامل شود)
 • اگر فرد متقاضی، متأهل است، ترجمه سند ازدواج لازم است
 • برای فرزندان خانواده باید گواهی اشتغال به تحصیل ارائه شود
 • اصل نامه تمکن مالی از بانک با مهر معتبر و ترجمه آن، به همراه صورتحساب چهار گردش آخر حساب بانکی ( در صورت داشتن سهام یا اوراق بهادار یا هر سند معتبر دیگری می توانید آن را ارائه دهید)
 • ارائه فرم دعوت نامه یا برنامه رزرو مکان اقامتی در کانادا
 • ارائه رضایت نامه به همراه ترجمه برای فرزندانی که بدون خانواده قصد سفر به کانادا را دارند
 • آیتم لیست
 • گواهی اشتغال به کار برای کارمندان به همراه ترجمه آن
 • اسناد حقوقی مربوط به وضعیت کارفرمایان شرکت ها، فیش حقوقی و نامه تمکن مالی

ویزای تضمینی کانادا 

ویزای تضمینی کانادا در حقیقت، نوع خاصی از ویزای کانادا نیست؛ بلکه به دلیل اینکه فرد یا مؤسسه دیگری از سوی فرد برای انجام مراحل أخذ ویزا اقدام می کند به این نام خوانده می شود. در ویزای تضمینی کانادا، یک مؤسسه معتبر حقوقی و مهاجرتی مانند آژانس گردشگران شهر راز در شیراز، تمام وظایف محوله از سوی متقاضی أخذ ویزای کانادا را بر عهده گرفته و متعهد می شود چنانچه موفق به دریافت ویزا برای فرد نشود یا به هر دلیلی، درخواست فرد از سوی سفارت ریجکت شود، تمام مبلغ دریافتی را به متقاضی بازگرداند. ویزای تضمینی کانادا یک مزیت بزرگ دارد و آن این است که تمام مراحل از ابتدا تا انتها، تحت نظر کارشناسان مهاجرتی و حقوقی انجام می گیرد.

سوپر ویزای کانادا 

سوپر ویزای کانادا یکی از ساده ترین انواع ویزای کانادا است. افرادی می توانند سوپر ویزای کانادا را دریافت کنند که فرد یا نوه آن ها در کشور کانادا اقامت دائم داشته باشد. این فرد می تواند برای پدر، مادر، مادربزرگ و پدربزرگ خود، دعوت نامه ارسال کند. البته در این مورد نیز شرایط و قوانین ویژه ای وجود دارد.

فردی که دارای اقامت دائم کانادا می باشد و قصد دارد دعوتنامه ای برای پدر و مادر خود ارسال کند باید از تمکن مالی خوبی برخوردار بوده و حق بیمه افرادی که قرار است به کانادا سفر کنند را برای یک سال پرداخت کند. مدت سوپر ویزای کانادا، 5 سال است و پس از آن لازم نیست مجدداً برای أخذ این نوع ویزا اقدام کرد؛ تمدید این ویزا کفایت می کند. با دریافت سوپر ویزای کانادا، فرد دارنده ویزا می تواند در هر بار مسافرت، به مدت 2 سال در کانادا اقامت داشته باشد.

شرایط لازم، مراحل درخواست و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کانادا شامل چه مواردی است؟

 

هر فردی که قصد مهاجرت، اقامت، کار، تحصیل، سرمایه گذاری و گردشگری در کشور کانادا را داشته باشد می تواند برای دریافت ویزای کانادا اقدام کند. برای دریافت این مدرک مهم باید از ابتدا، مراحل کار را به دقت و با رعایت قوانین و مقررات طی نمود. مجموعه گردشگران شهر راز به عنوان یکی از مؤسسه های مهاجرتی باتجربه و متخصص می توانند در این راستا خدمات کاملی را به متقاضیان ویزای کانادا ارائه دهند.

برای دریافت ویزای کانادا هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری می توان اقدام کرد. متقاضیان این ویزا با مراجعه به وب سایت های خدمات مهاجرتی ویزای کانادا می توانند فرم درخواست را به صورت اینترنتی تکمیل کنند. تمام مراحل این کار، آنلاین بوده و در پایان به فرد متقاضی، کد رهگیری داده می شود.

همچنین برای دریافت ویزای کانادا می توان به سفارت کانادا در کشور مراجعه کرد و فرم های درخواست ویزا را به صورت حضوری تکمیل نمود. اگر به صورت آنلاین برای ویزای کانادا اقدام کنید به راحتی در وقت و انرژی خود صرفه جویی می کنند و کارها با چند کلیک ساده انجام می شوند.

پس از تکمیل کردن فرم درخواست ویزای کانادا در وب سایت، باید برای انگشت نگاری به سفارت خانه کانادا مراجعه کنید. سپس مدارک خود را به مسئولین ارائه داده و منتظر بررسی مدارک و اعلام نتایج آن باشید. مهم ترین مدارک برای دریافت ویزای کانادا بدون در نظر گرفتن نوع ویزا به این صورت فهرست می شوند:

 • اصل پاسپورت با حداقل اعتبار 6 ماهه
 • یک قطعه عکس جدید رنگی با زمینه سفید
 • شناسنامه و ترجمه آن
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و اعضای خانواده به صورت مجزا
 • ارائه سند ازدواج و ترجمه آن
 • اصل نامه تمکن مالی فرد متقاضی ویزای کانادا
 • ارائه صورتحساب 4 ماه آخر حساب بانکی
 • گواهی اشتغال به کار برای کارمندان به همراه فیش حقوقی
 • مدارک شغلی و فردی برای کارفرمایان

 پیگیری درخواست ویزای کانادا

پس از آنکه به صورت غیر حضوری و از طریق وب سایت ویزای کانادا برای تکمیل فرم ثبت نام اقدام کردید، از طریق کد رهگیری که در پایان ثبت نام به شما ارائه می شود می توانید درخواست ویزای کانادای خود را پیگیری کنید. افرادی که به صورت حضوری به سفارت مراجعه کرده اند از طریق مکاتبات ایمیل می توانند مراحل دریافت ویزا را دنبال کنند. در هر صورت، روش آنلاین برای طی مراحل ویزای کانادا به صرفه تر است. البته مجموعه گردشگران شهر راز نیز در این راستا آماده ارائه خدمات مهاجرتی و اقامتی در خصوص ویزای کانادا به متقاضیان عزیز خواهد بود.

چرا درخواست ویزای کانادا ریجکت می شود و چگونه می توانیم آن را پیگیری کنیم؟

افرادی که برای ویزای کانادا اقدام می کنند و هزینه های زیادی را در این راه خرج می نمایند باید دقت داشته باشند که به دلایل مختلف ممکن است درخواست ویزای آن ها ریجکت شود. اگر فرد متقاضی در مصاحبه نشان دهد که در موقع بازگشت به کشور خود، پس از پایان یافتن مدت ویزای کانادا تردید داشته باشد، درخواست او ریجکت می شود.

اگر به هر دلیلی موضوع تمکن مالی فرد متقاضی ویزای کانادا تأیید نگردد، حساب بانکی دارای مشکلاتی باشد یا مدارک معتبر ضمانتی و هویتی او نیز کامل نباشند، درخواست او برای دریافت ویزا رد می شود. همچنین اگر فرد متقاضی، سابقه سفر به کشورهای دارای ویزای شنگن را نداشته باشد و یا بدون دعوت نامه از سوی اقوام خویش در کانادا برای ویزای کانادا اقدام کرده باشد، احتمال زیاد وجود دارد که درخواست او ریجکت شود.

اگر هنوز وضعیت اقامتی شما در کانادا مشخص نیست یا هنوز نمی دانید چه مدت را می خواهید در این کشور اقامت داشته باشید، بهتر است برای ویزای کانادا اقدامی نکنید. این احتمال وجود دارد که درخواست شما رد شود. اگر کارشناسان سفارت، کوچکترین تردیدی در درخواست شما یا نقص در مدارک شما مشاهده کنند، بدون تردید، درخواست ویزای کانادا از سوی شما را ریجکت می کنند.

ریجکت شدن درخواست ویزای کانادا از طریق نامه اداری به فرد متقاضی اعلام می گردد. پس از آنکه نامه را دریافت کردید باید علت یا علت های ریجکت شدن درخواست خود را بررسی کنید. در صورتی که حق با شما باشد باید از طریق ارسال یک نامه دقیق و رسمی، درخواست تجدید نظر ارائه دهید و با دلایل کافی و لازم، آن ها را متقاعد کنید. پیشنهاد می کنیم این کار را توسط افرادی انجام دهید که از نظر مسائل مهاجرتی و حقوقی دارای تجربه و تخصص باشند. برای این کار، ما مجموعه مهاجرتی و گردشگری گردشگران شهر راز را به شما پیشنهاد می دهیم.

 

پیشنهاد می کنیم برای تسریع در دریافت ویزای کانادا از طریق آژانس گردشگران شهر راز اقدام نمایید.

 خدمات مشاوره ویزای کانادا 

اگر واقعاً تمایل دارید که کارهای ویزای کانادا را اصلی، سریع و دقیق انجام دهید و امکان ریجکت شدن درخواست شما تا حد زیادی کاهش پیدا کند، بهترین راهکار، مشاوره با مؤسسه های مهاجرتی است. این نوع مراکز، معتبر بوده و همواره از تعدادی وکیل حقوقی و کارشناس مهاجرتی برای راهنمایی مشتریان خود استفاده می کنند.

خوشبختانه با پیشرفت هایی که در حوزه وب سایت های خدماتی در فضای اینترنت به وجود آمده است، امروزه شاهد آن هستیم که بسیاری مؤسسه های حقوقی معتبر مهاجرتی، خدمات مشاوره را به متقاضیان دریافت ویزای کانادا ارائه می دهند. قبل از مراجعه به هر مرکز ویزا یا مهاجرت و اقامت، بهتر است از اعتبار و سابقه کاری آن اطلاع پیدا کنید. به این ترتیب از هدر رفتن بودجه مالی خود جلوگیری می کنید.