اخبار تغییر برنامه پروازهای خروجی و ورودی به ایران

اشتراک این صفحه

دسترسی سریع

دوستان و همراهان هميشگي گردشگران

 سلام و درود  

از پروردگار مهربان سالی مملو از آرامش و آسایش را برای تک تک شما خوبان آرزو دارم.

          

    همراهان هميشگي اكنون ما در شرايط ويژه اي قرارداريم ،همانگونه كه استحضار داريد صنعت گردشگري متاثر ترين صنعت در ميان تمام مشاغل و صنايع از ويروس كرونا دردنيا بوده .

 ويروس كرونا در كنار حوادثي مانند گراني بنزين ، حوادث آبان ماه ٩٨, سقوط هواپيماي اكرايني , شهادت سردار سليماني و … صنعت نيمه جان گردشگري كشور عزيزمان را كاملا تحت تاثیرقرار داد  و سال ٩٨ سالي را تجربه كرديم كه مشابه ان را در عمر ٢٥سال كاري خود نديده بودم , حتي تاثير منفي حادثه ١١سپتامبر نيز  بر پيكره گردشگري كشورمان به اندازه شرايط جديد نبود .

شرايط جديد حاكم برگردشگري دنيا و  به ويژه كشور عزيزمان شرايط كاري  را براي هلدينگ هايي مانند گردشگران  كه تنها راه درآمدزایی و تخصص آن گردشگري است بسيار با مشكل روبرو كرده است.

دارا بودن نزديك  به ١٠٠نفر پرسنل ارزشمند در مقاطع ليسانس تا دكتري ومدیریت کردن هزينه هاي مرتبط با آنها شامل حقوق ،بیمه ،عيدي ، پاداش و هزینه هایی مانند اجاره محل شرکت ، تبليغات ،بيمه ،ماليات و …ما را وادار به مديريت بحران نموده است.

 

و اما عکس العمل گردشگران در شرايط كنوني چيست؟

خوشبختانه اتاق فكر هلدينگ گردشگران از اساتيد برجسته و صاحب دانش گردشگري و مديريت  بهره مي برد ،که در كنار بقيه تخصص ها، مديريت بحران را خوب ميدانند.

مديراني كه استراتژي عبور از بحران را ميدانند وبا داشتن پرسنل فهيم و ارزشمند و با تكيه بر لطف و حمايت هميشگي پروردگار وهمراهی شما مشتريان ارزشمند، شرايط بحران جاري را سپري خواهند كرد و با اميد به يزدان شرايط رونق و پيشرفت را پس از  بحران كرونا مهيا خواهيم كرد.

ما در راستاي رسالت اجتماعي خود باور داريم كه مهمترين سرمايه وجودي ما پرسنل و مشتريان ارزشمندمان هستند و به تيم ارزشمندمان قول ميدهيم كه هيچگونه تعديل نيرو نخواهيم داشت و از اين فرصت اجباري  پيش  آمده جهت پيشرفت ورشد شخصي و تيمي استفاده خواهيم كرد تا به ياري حق با دانش بيشتر  و روحيه مضاعف خود را آماده روزهاي روشن  پس از كرونا كنيم.

شرایط کنسلی تورها

همراهان عزیز متاسفانه ویروس کرونا در بدترین زمان ممکنه صنعت گردشگری ما را متاثر کرد ، شاید اگر در هر فصل و ماه دیگری این ویروس وارد کشور ما شده بود به اندازه زمان کنونی تاثیر منفی بر صنعت گردشگری نمی گذاشت .

فروردین مهم ترین فصل سفر ایرانیان و اردیبهشت ماه مهم ترین فصل سفر مسافرین خارجی به ایران است، هم در تور های خروجی و هم در تور های ورودی به ایران شاهد کنسلی صد در صدی تور ها بودیم ، در خصوص تورهای ورودی به ایران توانستیم با هماهنگی با هتل ها و راهنمایان حداقل مبلغ کنسلی را داشته باشیم و در راستای حمایت از مشتریانمان و حس میهمان نوازی بتوانیم تا حد امکان هزینه ای را بابت کنسلی به مسافران وارد نکنیم.

در این خصوص توانستیم با همکاران خارج از کشورمان به توافق برسیم که تور ها را پس از جاری شدن شرایط عادی و عبور از بحران کرونا با همان شرایط قبل برگزار کنیم.

در خصوص تور های داخلی جهت مشتریان ایرانیمان توانستیم با هتل ها و ایر لاین ها به توافق برسیم که حداقل هزینه کنسلی و نزدیک به صفر را داشته باشیم تا مشتریان عزیزمان در این خصوص متضرر نشوند ولی با توجه به حجم بالای کنسلی مراحل دریافت مبالغ از ایر لاین ها و هتل ها زمانبراست ، که از مشتریان ارزشمندمان تقاضا داریم که به شرکت خودشان اعتماد کنند تا پس از دریافت مبالغ فوق و با مدیریت نقدینگی بتوانیم مبالغ را به شما خوبان  پرداخت نماییم.

در خصوص تورهای خروجی از ایران و خصوصا تورهایی که نیاز به ویزا داشتند، چون هزینه های ویزا به سفارت ها پرداخت شده و غیر قابل برگشت میباشد و مبالغ مربوط به رزرو هتل های خارجی ، ماهها قبل به حساب هتل ها و کارگزاران واریز شده و بلیت های مسیرهای داخلی خارج از کشور ماهها قبل خریداری شده و شامل هزینه های کنسلی و بعضا به صورت چارتری و غیر قابل کنسلی می باشد و با توجه به عدم دسترسی ما به سیستم های نقل و انتقال  مالی بین المللی ما را وارد چالش بزرگی کرده است که مجدانه پیگیر عودت مبالغ پس از کسر مبالغ کنسلی هستیم و در اکثر تورها با هزینه ای در حدود 20 درصد مبالغ ارزی روبرو شده ایم ، ولی با توجه به حجم بالای کنسلی تورها، پروسه ی دریافت مبالغ عودتی مقوله ای زمانبر است که همانگونه که وزیر محترم گردشگری و صنایع دستی کشورجناب آقای دکتر مونسان پیشنهاد دادند که مسافرین محترم میتوانند با به تعویق انداختن سفر در محدوده زمانی انتهای اردیبهشت تا انتهای شهریور ماه بتوانند آژانسها را در راستای عبور از بحران کنونی حمایت کنند و سفر خود را در محدوده زمانی مذکور انجام دهند.

 

 در صورت اصرار به دریافت مبالغ کنسلی می بایست به آژانس فرصت داده شود تا پس از دریافت مبالغ از ایرلاین ها و کارگزارها و با مدیریت مالی و نقدینگی ، پرداختها که احتمالا پروسه ای زمانبر است را برای شما مشتریان ارزشمند انجام دهیم .

همراهان ارزشمند، ما قدر و ارزش مشتریانمان را میدانیم، باور داریم بقای ما به مشتریانمان بستگی دارد. تجربه ی حضور 25 ساله گردشگران گواه این ادعا است که مشتری رکن و پایه ی اساسی ماست. مطمئن باشید که ما خود را جای تک تک شماعزیزان قرار میدهیم و تمام توان خود را به کار می گیریم تا بتوانیم بهترین شرایط را برای شما فراهم کنیم .

 در خاتمه و در راستای رسالت اجتماعی مان و حمایت از شما و پرسنل ارزشمند دفاتر، تا زمان اتمام حل مشکل کرونا تعطیل خواهیم بود ولی از طریق چت آنلاین ،شبکه های مجازی ، شماره تلفن های ….و ….. به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته در خدمت شما هستیم .

به امید روزهای روشن

محمد یزدان پناه

مدیر عامل

اخبار تغییر برنامه پروازهای خروجی و ورودی به ایران

با توجه به شیوع بیماری کرونا، برخی از شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی  بخشنامه‌هایی در خصوص تغییر برنامه پرواز ها و  شرایط کنسل کردن بلیط‌های مسیرهای داخلی و خارجی  منتشر  میکنند که به صورت لحظه ای در این صفحه اطلاع رسانی می شود .

مسافران عزیز و همراهان همیشگی گردشگران برای اطلاع از وضعیت پرواز های خود می توانید با همکاران ما از طریق تلفن و چت در ارتباط باشید .

همچنین اطلاعات پرواز فرودگاههای مختلف را میتوانید از  لینک ها دنبال کنید.

اطلاعات پرواز فرودگاهها

(لطفا قبل از رفتن به فرودگاه از وضعیت پرواز خود اطمینان حاصل کنید)

پروازهای فرودگاه شیراز  / پروازهای فرودگاه امام خمینی   /  پروازهای فرودگاه تهران مهرآباد   /   پروازهای فرودگاه جزیره کیش  /  پروازهای فرودگاه مشهد  /

بخشنامه و اطلاعیه ایرلاین ها درباره کنسلی موقت پروازها و شرایط کنسلی 14 اسفند 1398

قشم ایر – استانبول

📌اطلاعیه هواپیمایی قشم
بسمه تعالی
با سلام،
🔸پیرو اطلاعیه قبلی در خصوص پرواز مسیر استانبول- تهران، به اطلاع مسافرین محترم قشم ایر می رساند پس از اخذ مجوزات لازم از کشور ترکیه، این هواپیمایی پرواز فوق العاده ای در روز چهارشنبه مورخ 98/12/14 ساعت 18:15 برقرار خواهد نمود.
لذا مسافرین محترم می توانند جهت تهیه بلیت از آژانس های مربوطه هر چه سریع تر اقدام نمایند.

⚛با تشکر
⚛ روابط عمومی هواپیمایی قشم

ورود به قشم

تردد غیر بومیان به جزیره قشم ممنوع شد

🔹رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا در قشم از ممنوعیت تردد غیربومیان به جزیره قشم جهت حفظ سلامت قشموندان و کنترل وضعیت شیوع ویروس کرونا خبر داد.

لوفت هانزا

لغو پروازهای لوفت‌هانزا به ایران تا آخر ماه آوریل

🔹ایرلاین آلمانی لوفت‌هانزا از تمدید لغو و تعلیق پرواز هواپیماهایش به ایران و ایتالیا خبر داد. /ایسنا

ایران ایر (هما) – آلمان 

🔻همه مسافران ایرانی به آلمان باید کارت سلامت داشته باشند

اطلاعیه ایران ایر (هما):

🔹داشتن اظهار نامه سلامت برای مسافران ورودی ۳ فرودگاه فرانکفورت، هامبورگ و کلن در کشور آلمان اجباری است.

🔹برگه اظهارنامه سلامت توسط کارکنان خدمات فرودگاهی “هما” در هنگام پذیرش به مسافران تحویل داده می‌شود و مسافران ضمن تکمیل آن، در زمان ورود، باید برگه را به مسئولان فرودگاه های یاد شده تحویل نمایند.

🔹در صورت عدم تکمیل اظهار نامه سلامت، مقامات فرودگاه های فوق الذکر از پیاده شدن مسافران جلوگیری خواهند کرد.

بخشنامه و اطلاعیه ایرلاین ها درباره کنسلی موقت پروازها و شرایط کنسلی  6 اسفند 1398

مسیر های خارجی  که  هم اکنون برقرار است

 

:: شرایط کنسلی ایرلاین های مختلف طبق بخشنامه های رسمی به چه صورت است؟

✔ ششم اسفند ماه ۱۳۹۸

هواپیمایی آتا

–  بلیط‌هایی که تاریخ صدور آنها قبل از ساعت ۱۴ در روز ۶ اسفند ماه باشد و تاریخ پرواز آنها بین ۶ اسفند تا ۱۵ فروردین است، بدون جریمه کنسل می‌شود. در مورد پروازهایی با تاریخ خرید و تاریخ پرواز خارج از این بازه‌ها، کنسل کردن بلیط مشمول جریمه خواهد بود. مبلغ جریمه طبق جدول درج شده روی بلیط خواهد بود.


هواپیمایی ایرتور

– بلیط‌هایی که تاریخ صدور آنها قبل از ساعت ۱۴ در روز ۶ اسفند ماه باشد و تاریخ پرواز آنها بین ۶ اسفند تا ۲۵ اسفند ماه است، بدون جریمه کنسل می‌شود. در مورد پروازهای با تاریخ خرید و تاریخ پرواز خارج از این بازه‌ها، کنسل کردن بلیط مشمول جریمه خواهد بود. مبلغ جریمه طبق جدول درج شده روی بلیط خواهد بود.


هواپیمایی ایران ایر

– بلیط‌هایی که تاریخ صدور آنها قبل از ساعت ۱۴ در روز ۶ اسفند ماه باشد و تاریخ پرواز آنها بین ۶ اسفند تا ۱۲ فروردین ماه است، بدون جریمه کنسل می‌شود. در مورد پروازهای با تاریخ خرید و تاریخ پرواز خارج از این بازه‌ها، کنسل کردن بلیط مشمول جریمه خواهد بود. مبلغ جریمه طبق جدول درج شده روی بلیط خواهد بود.


هواپیمایی معراج

– بلیط‌هایی که تاریخ پرواز آنها بین ۷ تا ۲۰ اسفند است، تا ۲۴ ساعت قبل از پرواز استرداد آنها باید ثبت شود (تاریخ صدور مهم نیست)؛ در این صورت بدون جریمه کنسل می‌شوند. در مورد پروازهایی با تاریخ خرید و تاریخ پرواز خارج از این بازه‌ها، کنسل کردن بلیط مشمول جریمه خواهد بود. مبلغ جریمه طبق جدول درج شده روی بلیط خواهد بود.


هواپیمایی وارش

– بلیط‌هایی که تاریخ صدور آنها قبل از ۶ اسفند ماه است و تاریخ پرواز آنها بین ۶ تا ۲۶ اسفند ماه باشد و حداقل ۸ ساعت قبل از پرواز استرداد در سایت ثبت شده باشد، بدون جریمه کنسل می‌شود.


هواپیمایی کاسپین

– بلیط‌هایی که تاریخ صدور آنها قبل از ۱ اسفند ماه باشد و تاریخ پرواز آنها بعد از ۱ اسفند باشد و مسافر قبل از ساعت پرواز استرداد خود را در سایت ثبت کرده باشد، بدون جریمه کنسل می‌شود.


هواپیمایی زاگرس

– بلیط‌هایی که تاریخ صدور آنها قبل از ۵ اسفند ماه باشد و تاریخ پرواز آنها بین ۶ اسفند تا ۱۳ اسفند باشد و مسافر قبل از ساعت پرواز استرداد خود را در سایت ثبت کرده باشد، بدون جریمه کنسل می‌شود.

::  شرایط کنسل کردن بلیط برای پروازهایی خارج از بازه های زمانی اعلام شده در بالا به چه صورت است؟

در مورد پروازهایی با تاریخ خرید و تاریخ پرواز خارج از بازه‌های اعلام شده در بالا، کنسل کردن بلیط مشمول جریمه خواهد بود. مبلغ جریمه طبق جدول درج شده روی بلیط خواهد بود.

لطفا سوالات و نظرات خود را از پایین همین صفحه با ما در اشتراک بگذارید .

امتیاز دهید
iran-map-design

دیگر مطالب از وبلاگ گردشگران

سفرهای خوب از اینجا آغاز می شود . . .

پس از بررسی توسط کارشناس در کوتاهترین زمان با شما تماس گرفته می شود و تمامی مراحل و مشاوره و رزرو با شما هماهنگ  می شود .