10 کاری که باید در پاتایا تایلند انجام داد

اگه به جزیره شرقی تایلند برید پس تو پاتایا هستین شهری که بخاطر تفریحات شبانه ی مجذوب کنندش و سواحل زیباش معروفه ولی این تموم خوبی های پاتایا نیست، خیلی کارا هست که خانواده ها میتونن دور هم تو پاتایا انجام بدن و میتوانید از اینجا تورهای تایلند به این مقصد زیبای آسیایی سفر کنید .

واکینگ استریت( Walking Street ):

 این خیابون پر از نورهای قرمزه و مرکز برنامه های شبانه اس و بهترین رستوران ها و کافه های شهر تو این خیابونن.

حرم حقایق( Sanctuary of truth ):

 یه معبد بزرگ چوبیه و 105 متر بلندا داره،  این بنا بر اساس نبوغ پیشینیان تای ساخته شده که تو هر اینچ مربع اون یه پیکره ی منبت کاری شده هست که به منظور استفاده از هنر و فرهنگ برای بازتاب دیدگاه کهن نسبت به زمینه.

کاباره الکازار( Alcazar Cabaret ):

 شهرت جهانی داره که عمده شهرتش بخاطر نمایشیه که مردا با لباس زنانه اجرا میکنن. این کاباره حتی از کاباره های لیدو و مونین رگ تو پاریس هم بهتره.

باغ گیاه شناسی گرمسیری نانگ نوچ( Nong Noch Tropical Botanical Garden ):

 نانگ نوچ بخاطر نمایش تاثیر گذار فیل ها و فرهنگ تایلند تو زیباترین و بزرگترین باغ گیاه شناسی جنوب شرقی آسیا شهرت جهانی داره.

بازار شناور( Floating Market ):

بزرگترین بازار شناور دنیاس که بیشتر از 100 تا مغازه داره و غذاهای محلی و صنایع دستی می فروشن و روزانه نمایش های فرهنگی و نمایش هنرهای رزمی مثل مسابقات بوکس روی آب هم تو این بازار انجام میشه.

وات فراخائویای(تپه مجسمه بزرگ بودا) Wat Phra Khao Yai(Big Buddha Hill)

این مجسمه روی تپه خائوفراتامناک گذاشته شده. وات فرا خادویای مجسمه یزرگ بوداس که به عنوان بزرگترین مجسمه تو منطقه چان بری شناخته میشه و برای رفتن به اونجا باید از پله هایی بالا برید که اطرافش پر از مجسمه های بزرگ اژدهاس.

خائوچی چان بودا( Khao Chi Chan Buddha ):

 تصویر بودا برای جشن گرفتن پنجاهمین سالگرد سلطنت شاه تو سال 1996 روی کوه کشیده شد و بزرگترین تصویر بودا تو جهانه.

ساحل جومتین Jomtien)):

 6کیلومتر ساحل شنی داره و دهانه بزرگی این جزیره رو دربرگرفته و برای افرادی که دنبال آرامش بیشترن و میخوان از شلوغی شهر دور باشن، مناسبه. در طول ساحل رستوران و کافه های زیادی هستن که غذاهای تازه ی دریایی و نوشیدنی سرو میکنن.

وات یانسانگوارارام (Wat Yansangwararam ):

این معبد بزرگ 20 کیلومتر از جنوب پاتایا رو به خودش اختصاص داده که چندین ساختمون با معماری های مختلف داره و یه دریاچه ی بزرگ و باغ داره که سال 1998 تو جشن 42 سالگی سلطنت شاه بامیبول آدولیادج به ایشون تقدیم شد. برای ورود هزینه ای پرداخت نمیشه ولی باید لباس مخصوص پوشید.

پارک مینی سیام (Mini Siam ):

یه پارک معروف مینیاتوریه که بیشتر یناهای معروف دنیا رو تو این پارک میشه دید و بیشتر از 100 مدل رو به نمایش گذاشته.

بهتره بدونید که:

با پرواز کردن به گیبنGibbon)  ) میتونین با قایق های تفریحی با تورهای تایلند به جنگل های بارونی برید و از مناظر لذت ببرید و آدرنالین خونتون رو افزایش بدین.

به فروشگاه  میموسا پاتایاMimosa Pattaya)) سر بزنید و از این جذابیت جدید که حاصل اجتماع مغازه های نزدیک هتل جمتینه لذت ببرید.

انجمن گلف پیشتاز در جهان که تو 80% تورهای گلف شرکت میکنه اسم  رو به عنوان بهترین مکان مربوط به گلف با داشتن 20 زمین گلف با مساحت 50 کیلومتر ثبت کرده.

بخشی از فرهنگ پاتایا

موزه ی هنر در بهشت Art in Paradise) ):

موزه ایه که میشه به وسایلش دست زد، شهر فرنگ، مجسمه دایناسور و گشت و گذار در حیات وحش به صورت سه بعدی داره.

عجیب و غریب های ریپلی Ripley’s Believe it or Not)): 350

 نمایشگاه چیزهای مجذوب کننده واقعی که نمونشو هیچ جا ندیدین و همینطور چیزهای عجیب و باور نکردنی مثل حیوانات غیر معمول داره.

موزه ی عروسک های خرسی Teddy bear Museum)):

2000 عروسک خرسی متعلق به گذشته تا به حال رو میتونین یه جا ببینین.

3/5 - (1 امتیاز)
Top-10-Things-To-Do-In-Pattaya

دیگر مطالب از وبلاگ گردشگران

سفرهای خوب از اینجا آغاز می شود . . .

پس از بررسی توسط کارشناس در کوتاهترین زمان با شما تماس گرفته می شود و تمامی مراحل و مشاوره و رزرو با شما هماهنگ  می شود .