سلام , مشتریان عزیز گردشگران , کارشناسان ما جهت رزرو تور ,  بلیت  , ویزا و  مشاوره سفر از داخل و خارج از ایران از طریق واتس اپ و تلفن در دسترس می باشند ۰۹۱۷۰۹۰۶۵۰۵۰۹۱۷۰۹۰۶۵۰۲
رزرو تور ,  بلیت  , ویزا و  مشاوره  از طریق واتس اپ و تلفن ۰۹۱۷۰۹۰۶۵۰۵۰۹۱۷۰۹۰۶۵۰۲

ویزای ایران – ویزای توریستی و تجاری ورود به ایران E-Visa

مراحل اخذ ویزای توریستی ایران 

روند درخواست ویزای توریستی ایران به چه صورت است؟ برای دعوت از یک دوست خارجی چه اقداماتی باید صورت گیرد؟ آیا مهمانی که تابعیت کشور آمریکا را دارد میتواند ویزای ایران را دریافت کند؟
سوالاتی از این قبیل معمولا برای افراد درخواست کننده ویزای ورود به ایران پیش می‎آید. در این جا روند دریافت ویزای توریستی ایران به طور کامل توضیح داده شده است:
کلیه گردشگران خارجی که قصد سفر به ایران را دارند و دارای گذرنامه معتبر (با اعتبار حداقل شش ماه) و اقامت حداقل ۶ ماه در کشور خود هستند (به غیر از اسراییلیها)، میتوانند پس از ارائه مدارک لازم و دریافت ویزای ایران به این کشور سفر نمایند.
گردشگران خارجی جهت مسافرت به مناطق آزاد تجاری کشور ایران یعنی جزیره های کیش و قشم نیازی به اخذ روادید ایران ندارند و پس از ورود تا چهارده روز میتوانند در این جزایر اقامت داشته باشند.

در صورت تمایل به ادامه سفر به سایر شهرهای ایران، میتوانند به دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه مستقر در آن منطقه آزاد مراجعه و برای اخذ ویزا اقدام نمایند.
روند اخذ ویزا برای تمامی ملیتها یکسان است، اما برای شهروندان سه کشور کانادا، آمریکا و انگلیس این روند کمی بیشتر به طول میانجامد و همچنین این گردشگران برای اخذ ویزا باید برنامه سفر قطعی خود را ارائه نمایند. شهروندان اسراییلی اجازه سفر به ایران را ندارند و دارندگان پاسپورت کشور ترکیه میتوانند بدون اخذ ویزا به ایران سفر کنند.
تیم گردشگران شهرراز یک تیم تورگردان کارآزموده با سابقه بیش از ۲۰ سال است که به شما در راستای اخذ ویزای ایران یاری میرساند.
در ادامه روند اخذ روادید توریستی ایران را شرح میدهیم.

گام اول:

 اطلاعات زیر را برای ما ارسال نمایید:

اسکن صفحه اول پاسپورت
یک قطعه عکس ۴*۳ تمام رخ با زمینه سفید بدون کلاه و عینک آفتابی با حجم حداکثر ۵۰۰ کیلو بایت
فرم تکمیل شده درخواست ویزا. در این فرم سفارت یا کنسولگری ایرانی را که میتوانید برای اخذ ویزا به آن مراجعه نمایید، مشخص کنید. شهروندان آمریکایی، انگلیسی و کانادایی علاوه بر آن یک فرم رزومه نیز باید ارسال نمایند.


گام دوم: 

ما مدارک بالا را به وزارت امور خارجه میفرستیم و بعد از ۳ تا ۷ روز کاری کد پیگیری ویزا (کد دریافت ویزا) را از آن ها دریافت و به شما ارسال مینماییم. برای شهروندان سه کشور آمریکا، کانادا و انگلیس این روند ۳۰ تا ۴۵ روز کاری به طول میانجامد. وزرات امور خارجه این کد را برای سفارت ایران که در فرم درخواست شما مشخص شده است میفرستد. ظرف ۳ روز پس از دریافت کد پیگیری از ما با سفارت ایران تماس حاصل فرمایید تا مطمئن شوید که این کد به دست آنها رسیده است. کد پیگیری ویزای ایران ۳۰ روز اعتبار دارد.
هزینه درخواست کد پیگیری ویزا ۴۵ دلار (۴۰ یورو) است. اگر سایر خدمات تور ایران را از آژانس ما دریافت نمایید این هزینه از طرف آژانس پرداخت میشود.

گام سوم:

 سپس بایستی با در دست داشتن مدارک زیر به سفارت یا کنسولگری ایران مشخص شده در فرم درخواست ویزا مراجعه نمایید.
کد پیگیری ویزا
هزینه ویزا* و پست
اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و دو صفحه خالی
دو قطعه عکس ۴*۳ مربوط به سه ماه اخیر تمام رخ با زمینه سفید بدون کلاه و عینک آفتابی و اثر منگنه یا مهر
سایر مدارک مورد درخواست سفارت ایران تعیین شده در فرم درخواست ویزا (برای کسب اطلاعات بیشتر با این سفارت تماس حاصل فرمایید.)
*هزینه ویزای ایران در جدول زیر آمده است.

کشور هزینه ویزا به یورو
New Zealand 150
Australia 145
Sierra Leone – Chile 120
China – Emirate – Uganda – Chad – Vietnam 100
Serbia 85
South Africa – Ukraine – Brazil – Hong Kong 80
Germany – Austria – Spain – Italy – Ireland – Iceland – Slovenia – Estonia – Slovakia – Belgium – Bulgaria – Portugal – Czech Republic – Denmark – Romania – Sweden – Switzerland – France – Finland – Cyprus – Latvia – Luxembourg – Poland – Lithuania – Malta – Hungary – Norway – Netherlands – Greece – Thailand – Singapore – Oman – Ghana – Qatar – Cuba – Gabon – Guinea 75
Russia – Uzbekistan – Argentina – Zambia – Mongolia – Moldova 70
Japan – Turkmenistan – Cameroon – Kenya – Kuwait – Guyana – Madagascar – Malawi – El Salvador 60
Philippines – Panama – Fiji – Nigeria 55
South Korea – Bosnia – Kazakhstan – Croatia – Macedonia – Paraguay – Senegal 50
Indonesia – Tunisia – Zimbabwe – Kyrgyzstan – Mexico – Niger – Venezuela – Palestine 45
Sri Lanka – Ecuador – Nepal – Yemen – Eritrea 40
Tajikistan – Algeria – Bhutan – Morocco – Libya – Egypt – Saudi Arabia 30
Belarus 25
Armenia – Bahrain 20
Malaysia 10

گام چهارم:

پس از انجام مراحل فوق سفارت یا کنسولگری ایران پاسپورت با مهر ویزای ایران را ظرف مدت ۱ روز تا دو هفته به شما تحویل میدهد (بعضی سفارتها در ازای دریافت مبلغ بالاتر ویزای فوری ایران صادر مینمایند).
مدت زمان اعتبار ویزای توریستی ایران ۹۰ روز است و مدت حضور در ایران ۳۰ روز از این ۹۰ روز است.

ویزای فرودگاهی ایران

در راستای تسهیل روند اخذ ویزای ایران شهروندان بسیاری از کشورهای دنیا به جز:
آمریکا، کانادا، انگلیس، افغانستان، بنگلادش، سومالی، کلمبیا، پاکستان، عراق، اردن و هند برای ورود به ایران میتوانند ویزای خود را از طریق فرودگاههای بین المللی ایران دریافت کنند، در راستای تسریع صدور ویزا، حداقل۱۰ روز قبل از سفر به ایران در خصوص موارد زیر اقدام نمایید.

فرم درخواست ویزا را پر نمایید و همراه با اسکن عکس پرسنلی ۴*۳ جدید تمام رخ زمینه سفید و صفحه اول پاسپورت برای ما ارسال فرمایید.

سپس ما برای دریافت کد ویزای شما اقدام و این کد را ظرف مدت ۳ تا ۷ روز کاری برای شما ارسال مینماییم. از برگه تایید درخواست که کد پیگری ویزا در آن است یک کپی تهیه نمایید و در زمان ورود به فرودگاههای بین المللی ایران این فرم را همراه با پاسپورت و بیمه مسافرتی به گیشه مربوطه ارائه نمایید.
پس از پرداخت هزینههای مربوط به روادید به یورو در گیشه بانک فرودگاه و تکمیل فرمهای مربوط، ویزای ورود به ایران برای شما صادر میشود.
در زیر لیست فرودگاههای بین المللی ایران که ویزای فرودگاهی صادر مینمایند آمده است.

فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران (IKA)
فرودگاه بین المللی شیراز (SYZ)
فرودگاه بین المللی مشهد (MHD)
فرودگاه بین المللی تبریز (TBZ)
فرودگاه بین المللی اصفهان (ISF)
فرودگاه بندر عباس (BND)
بندر شهید باهنر، بندر عباس
فرودگاه بین المللی کیش (KIH)
قشم

IRAN VISA UPDATED INFORMATION FRIENDLYIRAN

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)